Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa, ‘erişilen’ ve ‘iş bitiren’ vekil istiyor
29 Eylül 2015 Salı, 07:58
Bursa, kendisini olabildiğince sahiplenen, çözüm beklentilerini yönetebilen ve sonuca da götürebilen bakanlar istiyor.
Yüksek rakımlı ve fazla sorumluluk taşıyanlarla da, pek umduğunu bulamadı, hatta ‘hayal kırıklığı’ yorumu da yapıldı..
İl programlarını düzenli yürütmek ve birebir görüşmelere imkan tanıyabilmek bir yana, telefonla bile erişim sorunu oluyor.
Bayramlaşma törenleri, seçim gezileri ve il danışma meclisleri , AK Parti’nin camiası için de görüşme fırsatı veya şansı anlamına geliyordu.
Bakanlık zordur,, ancak…
Bursa’ya yakın olmak, halkıyla iç içe olmak, özellikle sıcak gündem ve gerekli durumlarda gazeteciler tarafından süratle erişilmek, siyasi irade için de önem taşıyor.
Sorun ve çözümlere ilişkin, hem TBMM’deki yasama görevi hem de Ankara’daki bürokrasi üzerinde, zamanı iyi kullanmak ve ağırlığı koyabilmek gerekiyor.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve deneyimli milletvekili Hüseyin Şahin’in önemini, sorumluluğu ve işi arttı.
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa için neler yapacağına tam ısınmaya çalışırken, araya erken genel seçim girdi.
Yanı sıra…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağ kolu olarak, Fuat Avni tarafından yazılara alınan Efkan Ala da, kente verildi.
Siyaseten…
1 Kasım; Bursa’ya ne getirir, zaman gösterecek.

Müren’in kitapları Bursa’ya

‘Sanat Güneşi’ olarak tanımlanan Zeki Müren’in vefatının yıldönümü kapsamında, Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın işbirliğiyle bugün anlamlı buluşma olacak.
Müren tarafından tüm mal varlığı bağışlanan vakıflar, kendileri tarafından Bursa’da yapılan TEV-TSKMV Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’ne,  sanatçının kütüphanesinden 150 kitabı bağışlayacaklar.

‘S’ tipi trafik sorunu

Okulların açılmasıyla…
Trafik kabusu çöktü.
Söylüyorduk…
 ‘S’ plakalı servis midibüslerinin ve minibüsler, trafik düzeni ve kurallarına riayet açısından ciddi sorun yaratıyor.
Sol hız şeridini kullanan duyarsız servis taşıyıcıları, hız kontrol noktalarının bulunduğu güzergahlarda, trafiği yavaşlatıyorlar.

Pala, bugün çifte törenle son yolculuğuna uğurlanacak 

Trafik kazasıyla hayatlarını kaybeden Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve eşi Hilal Pala, son yolculuklarına bugün uğurlanıyorlar.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde saat 10:30’daki törenle özellikle yerel yönetim camiasının vedası olacak. Ulucami’deki öğle namazını müteakiben, Emirsultan Mezarlığı’nda defnedilecekler.