Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa siyasetinin, “sadık” güvercini!
23 Şubat 2014 Pazar, 08:32

Siyasette, ilke ve sadakat tartışılıyor.
Bursa’da, ömrünü DSP’ye adayan ve mertebelere layık görülen Murat Özbilge, bu kez Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak, halkın arasında…
Kendisini anlatırken…
Siyasette önemli ve özel yeri olan Bülent Ecevit’i gündeme getirerek, “Hepimiz, Bülent Ecevit’iz. Böyle yetiştik” diyor.
Türkiye için…
En sağlam ideoloji olarak da, Atatürk’ün yolunda, Bülent Ecevit’in ışığında ve Genel Başkan Masum Türker’in temsil ettiği demokratik sol felsefe öngörüsünden söz ediyor.
Emekli memur ailesinin ferdi, ekonomistlik ve esnaflığı, belediyen meclis üyeliği ve il başkanlığından genel merkezin üst karar meclisine yükselmesiyle de beraber, hizmet ve düşünce insanı…
Bursa’yı yönetmek için yetki isterken, “Ben sabah bir siyasi partiye, öğlen bir başka siyasi partiye, 31 Mart’ta da nereye gideceği belirsiz yoldaki, bir insan değilim…” diyor.
AK Parti, CHP ve MHP’nin seçmenlerinden destek bekliyor. Halkın gönlünü, düşünce ve beklentilerini önemsediğini söylüyor.
Bursa’da DSP yerel iktidarıyla bir döneme damga vurulmasındaki gibi, kendisi de görev üstlenebilmeyi arzu ediyor.
Kentin altyapısından raylı sistemine, Bursaspor’un tesisinden tarihi ve kültürel mirasa kadar, DSP’nin dün yaptıklarını, kendisi tarafından yapılacaklara teminat gösteriyor.
Göreve seçilirse…
Huzurlu, yaşanabilir kent vaat ediyor
Kentsel dönüşümde halka dayatmacı olmayan, mevcut stadyumunu yıktırmayan, kent tarımı politikasını yürüten, ulaşımda asıl doğruları ve beklentileri önemseyen bir yönetim anlayışı ortaya konuluyor.
Düşüncelere, gönüllere hitap eden olabilmeyi vurgularken, sosyal medyadan daima yansıttığı iddialı bir süreç yürütüyor.

İLK MİTİNG, CHP'DEN!

Geçen ay Bursa’da aday tanıtımına gelen CHP ve MHP liderleri, mitingler yapmaya hazırlanıyor. CHP, 1 Mart’ta!Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kentlisi, seçmenleriyle buluşması, yine Gökdere Meydanı’nda olacak.
CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, örgütüne inancını ve güvenini ifade eden bir mesajla “Genel başkanımızı en iyi şekilde ağırlamak ve geniş katılımlı bir miting için var gücümüzle çalışacağız.” diyor.

KÖYLERE, “BÜYÜKŞEHİR” FARKI!

Bir makalemizle, “Yerel seçimler, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanacak köylerin yüzünü güldürecek.” demiştik.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünkü bir açıklamasında, köylere 120 milyon TL ayrılacağını söylüyor.
Vurguluyor…
Yerel seçimlerin yapılmasıyla beraber kapatılacak İl Özel İdaresi’nin köylere bütçesinin 5 katı.
Dediğimiz gibi… “30 Mart’ın nimeti”

VAY CANINA!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, isimsiz, imzasız, adressiz ve takma isimli olduğu anlaşılan ihbar ve şikâyetler, işleme konulmayacakmış.
İletiler, gerçek ise…
Bazı düzenlemelerin, “birilerine yarayacağı” hususunda tereddüt ve kaygılarımız var.
İhbar ve şikâyetlerin değerlendirilmesi ve araştırılması başka, kenara atılması ve kulak asılmaması başka…