Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa, yerel seçime işte “böyle gidiyor!
24 Mart 2014 Pazartesi, 07:45

Yerel seçimlerin amacı; bir kentin düzeni, sorunlara çözümü, yeni beklenti ve hedefleri amaçlıyor.
Muhalif siyasi partilerin eleştiri ve tespitlerinde, haliyle mevcut belediye başkanları ve siyasi partileri boy hedefi oluyor.
Elbette ki…
Gözler halkta!
Daha iyi, yaşanabilir bir kent isteği ve beklentileri, topluma sorulduğunda söyleniyor.
Halk…
Adayları sınıyor!
Kentin düzeni, sorunlara çözümü, yeni beklenti ve hedefler için oy tercihinde bulunacak.
Muhalif siyasi partiler ve adaylarının açıklamalarına bakıldığında, söz edilen başlıca sorunların nedeninde, aslında halkın kendisini görüyoruz.
Bir mahalleyi çöplük haline getiren; moloz, kanepe ve klozet taşı atacak kadar bir kentli saygısızlığını söylüyoruz.
Yolda taşıtla giderken, trafik kuralları bir yana, saygı ve sevgiden de yoksun olanların, nasıl bir trafik sorunu yarattığını da görüyoruz.
Doğanbey’in kulelerini eleştirirken, ardında ovaya ve önündeki dağlara yapılan kaçak konutlar, halkın kentine yaptığıdır.
Yoksulluk, muhtaçlık ve geçim sıkıntılarına çözüm ve refah vaatlerini anlatan muhalif siyasi parti temlsilcileri ve adaylarına, başlıca sorun olarak, “İmar sorunu!” belirtilir.
Tercümesi…
Ya “Kaçak yaptığımız konutlar yasallaşsın” ya “Fazla kat yapabilmek için imar hakkı verin” veya ikisi birden…
İşte…
Türkiye’nin seçimi!

FUAR VE KONGRE İDDİASI!

Bursa’nın turizm hedeflerine ulaşabilmesi için kongre turizmini ve fuarcılığı ele alabilmesi ve yürütmesi gerekiyor.
Fransız fuarcılık şirketi GL Events Yönetim Kurulu Başkanı Olivier Ginon ve moda endüstrisinin uluslararası fuar arenasındaki liderlerinden Premiere Vision CEO’su Philippe Pasquet, Bursa’ya konuk edildiler.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi Koordinatörü Semih Pala, özellikle AIPC ve ICCA gibi uluslararası kongre ve turizm kuruluşlarına üyeliği vurguluyor.
Pala’nın, Büyükşehir Belediyesi’ne ait AKKM’yi anlatması, kentin turizmdeki çaba, adım ve hedefler, ünlü çok yıldızlı otellerin varlığı ve kongre turizmine de önem verildiğini anlatması, kentin beklentisine dayanak oluyor.

CHP’DE, DAĞ GÜVENİ!

CHP’nin en iddialı kampanyasında başrolü oynayan Büyükşehir adayı Necati Şahin, 17 ilçenin tümüne de sesleniyor.
Sahilden ovaya, Uludağ’ın eteklerinden ardına kadar icraat vaatlerini anlatırken, nüfusları küçük, ancak beklentileri büyük 4 dağ ilçesini de önemiyor.
Daha önceki bir açıklamasında, dağ ilçelerinin tümünde kazanacaklarını belirten Şahin, iddiasını devam ettirerek, “Dağ ilçelerinin göç veren değil, göç alan bir bölge olması için projelerimiz var.” diyor.