Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da Erdoğan’la ‘yeniden’
22 Ekim 2016 Cumartesi, 04:47
15 Temmuz’un yankıları sürerken...
Türkiye’nin gündemi, hareketlendi.
Suriye ve Irak’taki gelişmeler nedeniyle...
Dış siyaset ve politikada, kritik günler yaşanıyor.
Yanı sıra...
Başkanlık Sistemi’ne dönüşüm.
Böyle olunca...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Bursa’da söyleyecekleri, sadece kenti ve ülkeyi değil, tüm dünyayı ilgilendiriyor.
Erdoğan’ın, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki ‘Demokrasi’ mitingi, 15 Temmuz’un ardından, bugünün gündemiyle gündeme damga vuracak.
Toplu açılışlar olacak.
Milyarlık kamusal yeni projelerin içerisinde, Büyükşehir Belediyesi’nin 800 milyonluk uygulamaları, dikkati çekiyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin özellikle siyaset hayatında, Erdoğan’la dününden bugüne ortak dava arkadaşlığı bulunuyor.
Bu nedenle...
15 Temmuz’un da ardından, Altepe’nin çocuğunun nikahına Erdoğan’ın gelmesi ve edeceği şahitlik, oluşacak fotoğrafa özel anlam yüklüyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin toplu tören kapsamındaki uygulamaları arasında, Durmazlar’ın Bursa’da üretimini gerçekleştirdiği hafif raylı sistem ve tramvay araçları, 400 milyonluk yatırım oluşturuyor.
Farklı alanlardaki proje uygulamalarını da not edindiğimizde, Büyükşehir Belediyesi’nin son 2 yılına sığdırdığı 760 milyonluk yeni icraatı, icraatının önemli göstergesi olarak yorumlanıyor.

‘Yılın nikahı’ bugün

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin oğlu Ömer Altepe ile BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın kızı Merve Burkay’ın nikahı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla olacak.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi Koordinatörü Hasan Çepni, ev sahipliği için titiz ve yoğun tempo içerisinde bulundu.
Sıkı güvenlik önlemli nikah, 19:30’da.

Sırada Başbakan hazırlığı mı?

Denildiğine göre...
Başbakan Binali Yıldırım, beraberinde bazı bakanlarla beraber, ayrıca bir program için Bursa’ya konuk olacak.
Farklı, yeni tesislere törenlerin yapılacağı gün için de 7 Kasım tarihi geçerken, hazırlıklara başlandığı da konuşuluyor.
AK Parti’de, tempo düşmeyecek.

Erdoğan’dan TÜGVA’ya ziyaret gündemde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, oğlu Bilal Erdoğan’ın üst  yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) Büyükşehir Belediyesi’nce tahsis edilen Beyazıtpaşa Medresesi Kültür Merkezi’ne ziyareti söz konusu. Program akışına göre, netlik kazanacak.