Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da ‘Soğanlı’ rezaleti!
19 Nisan 2016 Salı, 07:00
Bursa’da, iyi ve güzel şeyler oluyor, ancak toplumsal davranışlar nedeniyle çelişkiler ve tuhaflıklar da yaşanıyor.
Havalar ısınınca…
Piknik göçleri başladı.
Önceki gün…
Soğanlı Botanik Parkı’na büyük bir akın gerçekleşirken, toplumsal umursamazlığımız, bir kez daha ve tahammül sınırlarını aşan duruma ulaştı.
Büyük bir özen ve masrafla tabiatın oluşturulduğu, temiz havanın solunabilmesiyle beraber, bir dinlence yeri, ancak…
Dumanaltı oldu.
Vay Bursa…
Teknolojik donanım ve ekipmanıyla ‘çevreci’ olduğu vurgulanan bir enerji santralına seslerin yükseldiği Bursa’da, mangal kömürlerinin dumanı, kokusu ve atık gazı altında piknik yapıldı. 
Yanı sıra…
Piknik yapabilmenin de ötesinde, hallaç pamuğu gibi atılan çimler yetmiyormuş gibi, dışarısındaki yeşil alanlara da park edildi.
Vay Bursa…
İstanbul Caddesi’nde, toplumsal ortak fayda gerekçesiyle yapılan tramvay için ağaçların kesilmesine seslerin yükseldiği Bursa’da, çimlerin üzerinde tekerleklerin acımasız izleri vardı.
Bursa’da, tabiatçı, çevreci sesler yükseliyor, eylemler yapılıyor ve davalar açılıyor, ancak toplumsal davranışlarla tabiat, ayaklar altına alınıyor.
Soğanlı Botanik Parkı’na etkin denetim, otoparklarına, kapasitesiyi aşmamak için bir kontrol noktası ve bariyer uygulaması gerekiyor. Çevre yolu da, tıkanıyor.
Bu mu, çevreci Bursa?
Âlakası yok!

Rektör medya önünde


Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üst yönetim kadrosuyla beraber, bugün medya buluşmasına çıkıyor.
Ulcay, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’ndeki basın toplantısında, son 1 yılda yapılan çalışmaları anlatacak.
Yönetim dönemiyle başarılı grafik çizen ve yeniden yapılanmaya önem ve çalışmalarla dikkati çeken Ulcay, yeni projeleri de tanıtacak.

Bu da, Nilüfer’li tepkisi


Nilüfer’de, AK Parti’nin öncülüğünde, mermerden ‘Adem ile Havva’ heykeline tepkiler olunca, özellikle CHP’liler arasında, karşı tepki kampanyası başladı.
Facebook başta olmak üzere, yaygın sosyal medya sayfaları ve profil fotoğraflarına, heykelin fotoğrafları konuldu.

Tartışmalı proje: ‘Terminalkondu’


Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne, ‘havalimanı’ modeliyle sıkı güvenlik getirilmek üzereyken, Kestel’deki yeni yolcu ana noktasının, güvenlik tehlikesi oluşturduğunu ve Emniyet’e şikayet edildiğini yazmıştık.Yanı sıra, kondurulan ticarethaneler de, tartışılıyor.