Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da ‘şok’ istifa!
07 Eylül 2016 Çarşamba, 07:16
Bursa’da, devletin karar ve uygulamalarına itiraz etmeleriyle bilinen başlıca akademik meslek odaları, artık otoban hızını terk ettiler.
Mesleki örgütlenmenin temel amacı içerisinde kalmak istemekle beraber, aslında “İktidarı, karşımıza almayalım.” düşüncesi ağır basmaya başlamıştı.
Çünkü…
Mühendis ve mimarlar arasında, “Belediyelere, başvuru ve dosya için gittiğimizde, odaların itiraz tutumu, önümüze konuluyor. Ağırdan alınıyoruz ve takoz konuluyor.” gibi düşünce, ayrıca hayatın gerçeğinde, ‘aşılması gereken’ durum görülüyordu.
‘Yürütmeyi durdurma’ ve ‘Esastan iptal’ kararlarının, dava edilen kurumların savunmalarından sonra, mahkeme heyetlerinden çıktığı da, kamuoyunda bilinmez.
Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi adına dün yapılan yazılı açıklama, belirli karar ve projeye karşı değil, ‘göle maya çalar’ gibi, parsel bazındaki imar değişikliklerini eleştiriyor.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bürokratıyken…
Şehir Plancıları Odası’nın şube başkanlığını yeniden üstlenmiş bulunan Füsun Uyanık’ın, istifa ettiğini öğrendik.
Yönetiminde, görüş birliği sıkıntısı  yaşanıyordu.
Malum…
Uyanık’ın Bursa’dan, uzaklaştırılmasını sağlayabilmek istercesine, çağrılarak önüne Van, Siirt ve Ağrı seçenekleriyle tayin konulmuştu.
Emeklilik dilekçesini, yenilgi olarak kabul etmediği bir düşünce ve kişilik üslubuyla verirken, böyle bir davranışı meslek odasında da göstermiş oluyordu.

Bursa’nın şehir plancılarında çifte istifa daha


Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nde, Başkan Füsun Uyanık’ın yanı sıra, yönetim kurulundan 2 üye daha istifa etti.
Mudanya Belediyesi’nin imar ve planlama personeli arasında bulunan; yönetim kurulundan asil üye Belinda Erişçi ve yedek üye Emir Yılmaz da, bu görevlerinden istifa kararı aldılar.
Yönetim kuruluna başkanlığı, özel sektörden Sevilay Çetinkaya yapacak. 


Büyükşehir’den Artvin’e yardım eli


Büyükşehir Belediyesi, sel fekaleti yaşayan Artvin’deki vatandaşlara katkıda bulunmak için yardımda bulundu.
1 TIR, yola uğurlandı.
Başkan Recep Altepe, Artvin’deki mağduriyet nedeniyle “Bize de, onlara destek olmak, moral vermek düşüyor.” diyor.

Başkan Dündar’dan ‘kurbanlık’ arabuluculuğu


Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kurban Bayramı nedeniyle kurulan pazarda, kurbanlık için fiyat anlaşmazlığı yaşayan satıcı ile alıcı arasında, arabuluculuk yaptı.