Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da ‘tarih’ yazıldı!
22 Aralık 2015 Salı, 07:23
Bursa’nın, hedef ve başarıları için kendi düşünce ve gücüyle neler yapabileceği, dün bir kez daha tarihe yazıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin kazandırdığı yeni stadyum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle kentlisiyle buluştu.
Görkemli ambiansına ortak olduğumuz coşkulu tören, tribünlerdeki 40 bini aşkın kentliyi bir araya getirdi.
Kentin unsuru ve markası olan Bursaspor için yapılacek en büyük katkı, sadece sportif amaçla değil, Bursa’nın yeni anıt eser ve simgesi olarak gerçekleşti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en başta kendi alanıyla dünyaya örnek bir projenin kazanılmasını sağlayarak, tarihe geçti.
Artık...
Altepe, Bursaspor’dan, büyük zaferler ve şampiyonluk beklendiğini, özellikle tarihe not düşüyordu.
Erdoğan da, Bursaspor’un sıradan kulüp olmadığını belirtirken, Bursa’nın dünü ile yarını arasında bağ kurarak, “Şampiyonluk yaşamış bir kenttir. Şampiyona da, böyle bir stadyum yakışır.” diyordu.
Yeni teknik direktör dönemine de değinirken, “Hamca Hoca’yla birlikte, çok daha farklı bir noktaya gelineceği” inancını vurguladı.
Bursaspor’un zor günlerden geçerken...
Taraftarlara ‘Ağabey’ nasihatında da bulunarak, “Birliğinizden ve beraberliğinizden taviz vermeyin.” ifadesini kullanıyordu.
Şimdi sıra...
Tribünleri doldurmak ve başarılı futbol!

Rakiplerini ürkütecek ‘stadyum’


Bursa Büyükşehir Stadyumu’nun ortamını yaşarken, Bursaspor’un, maçları için elde ettiği muazzam avantajın anlarına kapıldık.
Tribünleri dolduğunda...
Yeşil ve beyaz renkler ve tezahüratlarla oluşacak ambians, rakip kim olursa olsun, ciddi baskı gücü oluşturacaktır.
Büyükşehir Belediyesi, kararlılık, sabır ve soğukkanlılıkla hem sportif hem mimari açıdan, zor bir projeyi başardı.

Bursa’da ‘devlet’ buluştu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni stadyumun töreninde, şöhretler maçının başlama vuruşunu yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, törene ortak oldu. 
İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’nın diğer milletvekilleriyle beraber, yerlerini aldılar.

Suriye ve Rusya için sert üsluba devam


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’daki programı kapsamında Uludağ Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı aldı.
BTSO’nun ‘Ekonomiye Değer Katanlar’ töreninde konuşurken, Suriye meselesi ve Rusya’yla kriz için sert üslubunu yine ortaya koydu.