Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da ‘yüzme’ şortu sorunu!
10 Aralık 2015 Perşembe, 07:47
Bursa’nın sorunları ve çözüm arayışları varken, üstelik havalar da soğumuşken, bugün yüzme şortu meselesini kaleme alıyoruz.
Kış günleriyle dolaşırsak...
Mağazalarda, ‘yüzme’ şortu bulmak zor oluyor.
Belki…
Bugünler için ilgisiz duruyor, ancak Bursa’nın potansiyeli, bugün gelinen durumu ve hedeflerini de dikkate alırsak, yüzme şortu meselesi de, gündem oluyor.
Bursa’nın etrafı deniz.
Haliyle…
Yaz aylarıyla beraber, plajlara gidiliyor ve yüzülüyor.
Kış ayları gelince…
Mağazalarda, yaz mevsiminin geride kalması nedeniyle genellikle “Mevsimi bittiği için elimizde yok”, “Satmıyoruz” ve “Gelmez” yanıtları alınıyor.
Bursa, sıcaksu kenti!
Sadece kaplıcaları ve hamamları yok, artık çok yıldızlı yerli ve yabancı markaların konaklama tesisleri, yüzme havuzları hizmeti veriyor.
Yanı sıra…
Büyükşehir, Osmangazi ve Nilüfer belediyelerinin, 4 mevsim hizmet verebilen ve Türkiye’de de eşi olmayan nitelik ve yaygınlıkta kapalı yüzme havuzları bulunuyor.
Nitekim…
Yüzme şortu arayışımız, Anatolium’da İnter Sport mağazasında mutlu sonla noktalanırken, müşteri temsilcisi İnanç Satıcı, ilginç bir tespiti de paylaşıyordu.
Satıcı, “Belediyelerin, 4 mevsim yüzme fırsatı ve hizmeti getirmeleri, okullar ve bireysel olarak, yüzme sporuna ilgiyi artırdı. Yetişkinler de, ilgi gösteriyor” diyor.
Bu nedenle…
Yüzme şortu taleplerini karşılamaya çalıştıklarını belirtirken, “Bursa halkı, belediyeleri sayesinde şanslı… Kent genelinde, 4 mevsim yüzme imkanı var” yorumunda bulunuyor.

AK Parti’de, soğukkanlı ‘sözcülük’

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, muhalefete olur, ancak iktidarın sözcüsüne de görev düşer.
Gemlik’in meclisinden ve Büyükşehir’in meclisinde de AK Parti’nin sözcülüğünü yürüten Ercan Barutçuoğlu’nu başarılı görüyoruz.
Gündemde, konuyu konuşuyor ve izahını yapıyor. Siyasetten soyut ve soğukkanlı davranıyor. 
Polemikten uzak duruyor ve muhalefetten de uzak tutuyor.

Bursa’ya ‘yeni’ ilçe yeniden gündemde

Metropol illerdeki bir düşünce ve tartışma, Bursa için MHP tarafından yeniden ortaya atıldı.
Büyükşehir’in meclisinde konuşan MHP Sözcüsü İhsan Bilgili, eski beldelerden Osmangazi’de Emek ve Demirtaş ile Nilüfer’de Görükle ve Çalı’yı, ilçe adayı olarak önerdi. 

Orhangazi, ‘AS TV’ ekranında

Bugün…
Canlı yayınla…
Bugün saat 20:30’da canlı yayınla ‘Kent ve Vizyon’ buluşmasında, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, konuğumuz oluyorlar.
İlçeye hizmeti, bugünü ve geleceğini konuşacağız.