Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursalı vekilden HDP’li vekile, sert tepki!
15 Mart 2016 Salı, 07:12
HDP’nin yürüttüğü siyaset ve açıklamalarındaki üslup, yeni ve farklı gelişmelerle de beraber, tartışma gündeminden düşmüyor.
Terör operasyonlarının yanı sıra, dokunulmazlıkların da kaldırılmak istenmesi, HDP’de sert tutumun da varlığını güçlendiriyor.
TBMM Genel Kurulu’nda sıklaşan söz düellolarının bir yenisi de, HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ile Bursa’nın AK Parti’li milletvekili İsmail Aydın arasında yaşandı.
Bilgen, HDP’nin eş başkanları ve yöneticilerinden, “Sokağa çıkın ve Kürtleri öldürün.” ve “Sokağa çıkın ve Yasin Börü’yü öldürün.” gibi bir ifade çıkmadığını anlatırken, “Çıkmışsa, biz çıkacağız özür dileyeceğiz, eksiğimizi gidereceğiz.” diyordu.
Bu sözlere karşılılık…
Tepkili davranan Aydın, “’Sokağa çıkın.’ dediniz, 50 kişi öldü, sokağa çağırdınız 50 kişi öldü. Daha ne istiyorsunuz?” ifadesini kullandı.
AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da, tartışmaya katılırken, Bilgen’e, “Felsefe yapma ya, bırak şimdi, bırak! Sokağa çağırdın işte!” ısrarında bulundu.
Aydın da, tepkisine devamla…
HDP’nin demokrasi ve barışı öne sürmesine karşılık, bir başka tarafta insanların öldürülmeye devam ettiğini söylüyordu.
Çelişkili siyaset vurgulandı.
İtham altında bırakıldıklarından söz eden Bilgen de, “Siz de, ağzınıza geldiği gibi burada HDP’ye iftira atamazsınız.” şekilde konuşuyordu.
Artık...
Söz düelloları olağanlaşırken, halk, kimin ne yaptığını görüyor ve biliyor.

HDP’nin tepkisine ‘tepki’


Ankara’daki bombalı saldırıyı kınayan HDP’nin açıklamasındaki bir ifade, kamuoyunda tepkilere neden oldu.
Kardeşlik duygusundan söz edilmesine rağmen…
Eylem için kullanılan “Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde yapılan…” ifadesi, kamuoyunda tepki görü-yordu.
Böyle bir durumda, “Asker ve polise yapılan saldırılar, olağan mı sayılıyor?” yorumu da, olağan soru olarak yorumlanıyor. 

Bursalı ‘işadamı’ Ankara’daydı


Türkiye, Ankara’daki bombalı yeni eylemin şokunu yaşarken, kente giden Bursalılar da, büyük bir tehlike atlattı.
Toplantıları için başkente giden Bursalı işadamı Nejat Yahya,  sosyal medyadaki paylaşımıyla “Kızılay Meydanı’nı her sabah kullanıyorken toplantı akabinde patlamayla birlikte oluşan şaşkınlık ve kaos nedeniyle zar zor Ankara baba evine ulaşabildim.” diyordu.

Minik ‘Yörük’ kızıyla ‘hatıra’ fotoğrafı


Bursa Ertuğrulgazi ve Osmangazi Yörük Türkmen Derneği’nin birlik ve beraberlik buluşmasında, geleneksel kıyafetli minik Yörük kızı, ilgi odağı oldu.AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, hatıra fotoğrafı çektirdiler.