Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’nın dev projesi, 6 yıldır kağıt üzerinde!
04 Ocak 2015 Pazar, 08:34
Vaktiyle…
Bursa’nın gündemine getirilen çok önemli ve çok büyük bir kamusal hizmet projesi vardı.
Bursa Entegre Sağlık Kampüsü!
“Vaktiyle” diyoruz, çünkü…
Proje konuşulurken…
Yıl, 2009.
Bugün…
Yıl, 2015.
Ortada, tesis yok!
Yeni yılla…
Zaman kaybı, artmış oluyor.
6 yıldır…
Konuşuluyor, ancak…
Temeli de, atılmadı.
Süreci başlarken…
AK Parti’nin siyasi irade otoritesi ve Bursa’nın milletvekilleri olarak, yanı sıra dönemin valisinin açıklamaları, büyük hizmet iddiasını ve gerçekleştirme hedefini vurguluyordu.
İhaleler, imzalar vardı, ancak Yıldırım’a yapılması için atılan adım, idari yargı kararıyla yürümedi. Yeni kararla da Nilüfer’e yapılmak isteniyor.
Yer için…
Dava açılması ve çıkan aleyhteki karar, siyasi irade ve yürütme tarafından eleştirilse de, böyle bir sonuca neden olan itiraz gerekçeleri ortaya konulmuştu.
Hizmet amacına rağmen…
Kamusal projelerin idari, teknik, bilimsel ve hukuki altyapısının tereddüt, risk ve sorun açısından ele alınmaları durumunda, idari yargının yürütmeyi durdurma ve esastan iptal kararları gündeme gelebiliyor.
Bursa Entegre Sağlık Kampüsü’nün Yıldırım’da yapılmasını durduran idari yargılamanın sürecinde, devletin projesini nasıl savunduğu ve savunamadığı, birincil husustur.
Dolayısıyla…
itirazlar ve açılan davaların karşısında, “Bursa’ya, halka hizmet engelleniyor” demek yerine, en doğru kararı en başta almak gerekiyor.Büyükşehir’in
klibine, büyük ilgi!


Yılbaşı süreciyle…
Özellikle…
Alışveriş merkezleri, özel süslemeleri ve farklı etkinlikleriyle hem hoşça vakit geçirmeye hem de ilgi ve dikkat çekmeye çalıştılar.
Belediyeler de, çalışmalar yürüttü.
Konserler, yaygın olanıydı.
Bursa’da da, Büyükşehir Belediyesi’nin çok özel bir etkinliği, halka hem sürpriz oldu hem de oluşturulan klibiyle sosyal medyada ilgiyle izleniyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin, kendisine bağlı Bursa Ulaşım A.Ş. aracılığıyla (BURULAŞ) düzenlediği programda, BursaRay Şehreküstü İstasyonu’nda, bando konseri verildi.
Çok güzel bir düşünce…
Bando Şefi Şaban Gülşen’in yönetimindeki başarılı topluluk, “Hayat bayram olsa…” şarkısını seslendirdi.
Popüler video paylaşım aracı Youtube’dan izlenebilen ve öncesiyle beraber klibe dönüşürülen konser, halk tarafından da sosyal medya mecrasında paylaşılıyor.

Türkiye’nin
gündemi,
yeni yıl
mesajlarında!


Türkiye’nin sıcak gündemi…
Yeni yıl nedeniyle…
Mesajlara da yansıdı.
Yaygın olarak…
Cep telefonlarına ulaştırılan ve paylaşılan mesajlarda, barış ve vatan duygularının yoğunluğu, özellikle dikkatimizi çekiyordu.
Temennilerle…
Önemsenen, sadece sağlık ve para olmadı.
Yanı sıra…
“Barış”.
“Birlik ve beraberlik.”
“Türk Bayrağı’nın altında, huzurlu yarınlar.”