Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’nın meydanında CHP ve MHP il başkanları yoktu!
08 Ağustos 2016 Pazartesi, 06:58
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’in düşünce ve arzusu, İstanbul’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde gerçekleşti.
Türkiye’nin, millet iradesini gözeten fotoğrafında, Başbakan’ın yanı sıra,  CHP ve MHP’nin liderleri de vardı.
Eş zamanlı…
Kentler de, meydanlarında buluştu.
Bursa’da, muhalefetle görüşen AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, il başkanları ve milletvekillerini davet etmişti.
İl başkanları ve milletvekilleri olarak…
CHP ve MHP, meydanda yoktu.
Konuştuk.
CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, partililerden katılımın söz konusu olduğunu söylüyor, ancak kurumsal katılımda bulunmama kararı aldıklarını söylüyor.
İstanbul’daki ana mitingin, Cumhurbaşkanlığı’nca, devlet organizasyonuyla yapıldığını ifade ederken, muhalefet liderlerinin Cumhurbaşkanı’nın arzusuyla katıldıklarına işaret ediyor.
CHP’nin il başkanları arasındaki iletişim grubunda, 30’a yakın ilde muhalefetin, valiler tarafından davet edildiğine işaret ederken, Bursa’da böyle olmadığını vurguluyor.
MHP İl Başkanı Tevfik Topçu da, çifte mazeretle “Katılmadık…” diyor.
Topçu, “Çok önceden planan Keles Kocayayla Türkmen Şöleni’ndeyiz.” diyor ve milletvekillerinden Genel Sekreter İsmet Büyükataman’ın İstanbul’daki mitingde, diğer milletvekili Kadir Koçdemir’in de Kocayayla’da bulunduğunu belirtiyordu.
Topçu, il başkanı ve milletvekilliği dışında bir alt katılımı da, doğru bulmadıkları için meydana kurumsal katılımın mümkün olamadığını vurguluyordu.

“Devleti de çalmak istediler!”

Vali İzzettin Küçük, yine meydandaydı.
Kısa sürede halkla bağını güçlendiren ve sevgi kazanan Küçük, dünkü konuşmasında FETÖ için “Zekatı, fitreyi, soruları çaldılar. 15 Temmuz’da devleti de çalmak istediler !” diyordu.
15 Temmuz’daki darbe girişimi ve karşı duran halkın kenetlenmesi için “Kabus yaşadık! Şaşırdık! Afalladık. Sonra, tez toparlandık” ifadesini kullandı.

Bursa’dan ‘genel başkan’ geçti


Bursa’nın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, önceki gece hitap edenler arasında, bir siyasi parti genel başkanı da vardı.
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya paylaşımıyla “‘Hakimiyet Milletindir’ düsturunu yüce Türk Milleti’yle beraber haykırdık!!!” diyordu.

Bakan Ala’dan Bursa halkına ‘demokrasi nöbeti’ teşekkürü


Dün, Türkiye’nin demokrasi tarihinde önemli gün yaşanırken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, milletvekili olduğu; Bursa’daydı. Ala, günlerdir meydanı boş bırakmayan, nöbetteki kentlilere teşekkür etti.