Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya, Ankara’dan siyaset seferberliği!
13 Mart 2014 Perşembe, 09:01

Öncesine kıyasla… CHP’yi dinamik görüyoruz. 2004 ve 2009 yerel seçimleriyle Nilüfer’de Mustafa Bozbey’le gülümseyen CHP, 2009’da Büyükşehir’e Sena Kelali’nin adaylığıyla silkelendi.
Şimdi…
Daha başka…
Necati Şahin’in Büyükşehir’e adaylığı, sadece bu nedenle bile CHP camiasında büyük düşünce ve hedeflerin konuşulmasına neden oluyor.
Yıldırım’da Ramazan Altunöz ve Osmangazi’de Erkan Aydın’ın trafiği de, iddiaya katkı koyuyor.
Yarın itibarıyla…
CHP Genel Merkezi, önemli görevlere sahip genel başkan yardımcılarıyla Bursa’yı mesken tutacak.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Günaydın ve STK ve Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, güç vermeye ve nabız tutmaya geliyor.
Günaydın; il ve ilçe örgütlerin başkanları, milletvekilleri ve belediye başkan adaylarıyla beraber, basın toplantısı düzenleyecek.
Yanı sıra…
Öğleden sonra, Mudanya’da nokta mitingi, Karacabey’de üreticilerle toplantı ve İznik’te de halkla buluşma olacak.
Matkap da, 16 Mart’ta güne Artvinliler Derneği’ne ziyaretle başla-yacak ve daha sonra Yıldırım’da nokta mitingi yapılacak. Fethiye’de seçim ofisinin açılışına katılacak ve Mudanya’da da köylere gidecek.
Basın toplantısından sonraki diğer önemli buluşma, 17 Mart’ta akademik meslek odalarının başkanlarıyla…
CHP’nin, toplumun katmanlarıyla temas kurabilmek, güven ve desteğini alabilmek isteyen strateji yürütüyor.
Haliyle…
Son söz, kentlinin!

BU DA TERMAL VAAD

Bursa’ya değer katan potansiyeli, yerel seçim vaatlerine konu oluyor ve oya dönüşümü hedefleniyor.
MHP’nin Büyükşehir adayı Dr. Kadir Koçdemir, İzmir karayolondaki Sıcaksu’ya değinirken, “Termal kent” kimliğini vurguluyor.
Koçdemir, “Görünürde, ‘Sıcaksu Dönüşüm Bölgesi’ diye bir tabela var” deyip, ardından hiçbir şey yapılamadığını iddia ediyor.
Tabakhanelerin çoktan tasfiye edildiğini belirtirken, çöplük ve kemirgenlerin yuvasına dönüştüğünü anlatıyor. Gayri ahlaki durumların da yaşandığını ifade ederken, “Bölgeyi sağlık termal turizmi yapacağız” diyor.
Büyükşehir Belediyesi ise, karara bağladığı bir planlamayla ticaret merkezi ve konut amaçlı cazibe bölgesine dönüşüm hedefliyor. Uygulamaya geçilmesi için de yatırımcılara açık bulunuyor.

BÜYÜKŞEHİR'LE KENETLENME!

Büyükşehir Belediyesi’nin 27 şehir derneğine tahsis ettiği tarihi Tahtakale’deki Anadolu Kültür Merkezi, farklı kültürlerin buluştuğu kent için harman yeri olduğu vurgulandı.
Bursa İl Dernekleri Federas-yonu’yla bir araya gelen Başkan Recep Altepe, tarihi boyunca toplanma merkezi olan Bursa’nın, böyle bir moazik yapısıyla daima örnek olduğunu söylüyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin politikasında önemli yeri olan hemşeri dernekleriyle kenetlenme ve destek, Türkiye’nin birlik ve beraberliği için de önemli çalışma oluşturuyor.

EL İNSAF LÜTFEN!

Uludağ Üniveristesi, bilim ve teknolojide sivil toplum örgütleriyle işbirliğine yönelik bir çalıştayı duyurdu.
Görükle Kampusu, ayrıca bir toplum sağlığı merkezi olup, hastalara, yakınlarına hizmetin durumu da ele alınmalı.
Daha önce…
Yazdık.
Hem Acil Servis’in hem tüp bebek tedavisi ve hastaları hem de diyaliz gibi bazı önemli durumların kapısı önünde, otopark ayıbı yaşanıyor.
Lütfen...
Hastaya saygı!
Özel aracıyla getirilen veya alınacak hastalar ile yakınları, oradaki otoparkın yasak olması nedeniyle süründürülüyor.
Hem bilim ve teknoloji hem de Hipokrat Yemini’nin Görükle Kampusu’nda, hastalar ve yakınlarına otopark çilesi…
Boğaziçi’ne 3. köprü ve Marmararay’ın yapılmasıyla övünülen Türkiye’nin böylesi önemli bir sağlık merkezinde, ameliyat hastasının yatağına en alt kattaki özel yerden 1 TL’ye örtü satın aldırılmasını da, bir kenarda tutuyoruz.