Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya ‘festival’ ayrıcalığı
09 Mayıs 2016 Pazartesi, 08:01
Büyükşehir Belediyesi’nin 55.Uluslararası Bursa Festivali’ne sayılı günler kalırken, konuk yabancı yıldızlar, kentlilerle buluşacak.
Başka ülkeler ve Türkiye’de yüksek bilet fiyatlarıyla izlenebilen yabancı sanatçılar, bu yıl da mümkün olabilen en makul ücretlerle sahne alacaklar.
Her yıl, böyledir.
Soul, folk ve blues türleriyle harmanlanmış müzik yolculuğuna götüren İmany, 17 Mayıs’ta 23 TL ve 33 TL ücretlerle izlenebilecek.
İmany, 2 gün öncesiyle 15 Mayıs’ta Ankara’daki buluşmada olacak. Etkinliğin bilet ücreti, 60 TL olarak uygulanıyor.
Fransa’nın ünlü sahnesi L’Olympia da, 14 Ekim’de İmany’yi konuk edecek. Avrupa’daki 36 Euro ücreti, yaklaşık 120 TL oluyor.
Acid caz ustaları arasında gösterilen ünlü grup İncognita, Bursa’da 23 TL ve 33 TL ücretlerlerle izlemek mümkümken, 28 Mayıs’ta İngiltere’deki konserinin bilet ücreti, 17.5 Sterlin yani, 77 TL’den satılıyor.
Efsane  grubun biraraya gelenleriyle oluşan The Dire Straits’ın 18 Ekim’de Hollanda’daki konseri için 32.5 Euro yani yaklaşık 110 TL olan bilet ücreti, Bursa’da 23 TL ve 33 TL olarak uygulanıyor.
Görüldüğü üzere…
Bu yıl için 2 milyon TL bütçesi bulunan festival, Türkiye’de futbol ve başlıca konserlerden daha ucuza, izleme imkanı sağlıyor.
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın deneyim ve imzasını taşıyacak festival, ramazan nedeniyle erkene alınarak, 16 Mayıs’ta başlatılacak.

Rektör’den ‘hayata dair’ veciz sözler

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, alıntı yaptığı ve sosyal medya aracılığıyla veciz sözlerle ‘hayata dair’ mesajlar veriyor,
Yunun Emre’den…
“Sular hep aktı geçti
Kurudu vakti geçti
Nice han, nice sultan
Tahtı bırakıp geçti
Dünya bir penceredir
Her gelen baktı geçti.”
Necip Fazıl Kısakürek’ten…
“İnsanı olgunlaştıran;
Yaşı değil,
Yaşadıklarıdır.

Trafiğe, İstanbullu tepkisi

Bursa’nın yorucu trafiği, tatilleri de yaşanıyor.
Hem ‘yaz sıcağı’ hem de ‘Anneler Günü’ nedeniyle dün sıkıntı artarken, İstanbul kentlisinin dün sosyal 
medyadaki paylaşımı, dikkati çekiyordu.
Söylediği…
“İstanbul’da kaçtığımız trafiğe hafta sonu  Bursa’da yakalanıyoruz.”

Yıldırım Belediyesi’nden, ‘turistik’ yayınlara önem

Samsunlulular Buluşması’nda Olay’dan İhsan Aydın’la dolaşırken, Yıldırım Belediyesi’nin standında, ilçeyi tanıtan turistik yayınlar, dikkatimizi çekiyordu. Turizm hedefiyle böyle bir ihtiyacın çözümlendiğini görüyorduk.