Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya hayal mi kazık mı?
25 Nisan 2016 Pazartesi, 07:03
Kocaeli’den çıkan bilim, sanayi ve teknolojinin eski ve mevcut bakanları, Sakarya’yı da içerisine alan havzayı kollayıcı olmakla anılıyorlar.
Bursa gözüyle…
Böyle düşünülüyor.
Otomotiv Test Merkezi’ni kaptırmadık, ancak otomobilde AR-GE rolünü ve yeni üretimleri, çekmeye çalışıyorlar.
Bilimi yaşatan ve sevdiren; eğitsel Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Kocaeli’deki projesini öne geçirmek isteyen düşünce de, Bursa’nın yerel yönetimiyle tutmadı.
Durum böyleyken…
Türkiye’nin uzay ve havacılık hamlesi için merkez olmak isteyen Bursa, bu hedef ve adımıyla bu kez hayale kapılmış gibi gözüküyor.
Bu çifte alanla…
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, iddiasını ve özgüvenini göstermek için NASA, Airbus ve Boeing’e gitmesiyle de, kendisinden söz ettirmişti.
Bu arada…
Uzay ve havacılığın konuşulduğu Bursa’da, önceki gün karşı karşıya kaldığı bir haber, en baştan beri söylediklerimizi de doğruluyor.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yeni açıklaması, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağına yer veriyor. 
Türkiye’nin 2023’ün süreciyle…
Ankara’ya, uzay ve havacılık rolü verilmişti ve süreç; Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Ankara Sanayi Odası ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği’yle yürütülüyor.
Projeyle..
5 milyar ABD Doları, ciro hedefleniyor.

Çarşıda, ‘anket’ şart


Tarihi han ve çarşılarda, alışveriş şenliği başladı.
İlk açıklandığında…
İşyerlerinde, göze sokarcasına ‘Satılan mal geri alınmaz’ ve ‘Kampanyalı ürünlerde iade veya değişim yapılmaz.’ denildiğini vurguladık.
Satılan malın arkasında durmayan, yasal garantiye ait işleyişi yapmayan, değişim veya  para iadesini ağzına almayan esnaflığı da anlattık.
Diyoruz ki…
Tüketicilerle anket şart!

Bursa, Çanakkale’de kenetlendi


Büyükşehir Belediyesi’nin, Çanakkale’de, şehitleri için yeniden düzenlediği Kireçtepe Şehitliği’nde, dün anma töreni yapıldı.
125 dolayında otobüsle 5 bin dolayında kentli yola çıktı.
Bursa’nın AK Parti Milletvekili ve İçişleri Bakanı Efkan Ala da, törene katılanlar arasında ve anıta da çelenk konuldu.

Ünlü fırıncıdan ‘kocaman’ simit


Aksu Ekmek Fırını’nda, otomobil direksiyonunu andıran büyük simitlerle karşılaştık.Fırının sahibi Hüseyin Danış’la aynı karede, 5 simide eşdeğer gramajla 5 TL’ye satılan simidi fotoğrafladık.