Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya soluk aldıracak ‘ulaşım’ projesi!
10 Şubat 2016 Çarşamba, 06:57
Bursa’nın ulaşımına ilişkin sorunlar, öngörüler ve çözüm arayışları, daima gündemde olmaya devam edecektir.
Konutlaşma ve sanayi gelişimi ile toplumsal hizmet projelerinin kentin batısına talebi artırması, toplu ulaşım ve trafik düzenini etkiliyor.
Kentin iki yakası arasındaki emek ve eğitim göçleri, ‘lastik tekerlikli’ ulaşımın vazgeçilmezliğini de yollara taşıyor.
Şimdi…
Mudanya Kavşağı’na, el atılıyor.
Orhaneli Kavşağı’ndan dönüşlerle Nilüfer’de Odunluk ve Beşevler başta olmak üzere, güneydoğu mahalleleri ve Carrefour AVM’ye ulaşmak isteyenler, ciddi yoğunluk oluşturuyor.
Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü, yeni bir işbirliğiyle Mudanya Kavşağı’nın yerine yeni ‘köprülü kavşak’ çözümü getiriyorlar.
Mudanya Kavşağı’ndaki mevcut köprülü uygulama kaldırılarak, Karayolları tarafından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı proje yapılacak.
Bağlantı yollarını artıran ve Orhaneli Kavşağı’na girilmeden, Nilüfer’in güneyine doğrudan gidebilmeyi sağlayacak proje hazırlandı.
Ankara ve Mudanya yönlerinden gelen taşıtlar, Orhaneli Kavşağı’nı kullanmak zorunda kalmayacaklar, Bursa Büyükşehir Stadyumu’na doğrudan erişim de gerçekleşecek.
Yaza doğru…
Çalışmalar başlıyor.
Büyükşehir Belediyesi, bütünsel çözüm için eski Batı Garajı’nın yakınına bat-çık, Mihraplı ve Beşevler kavşakları için de iyileştirmeler yapacak.

‘Kardeş’ kentlere yenileri


Büyükşehir Belediyesi’nin gündeminde, yurtiçi ve dışından başka yeni kentlerle ‘kardeşlik’ kurulması bulunuyor.
Tokat’a bağlı Turhal ve Afrika kıtasının ülkelerinden Kamerun’dan Douala kentlerinin belediyeleriyle de, kardeşlik imzalanacak.
Bu arada…
Zonguldak’a bağlı bulunan Elvanpazarcık Belediyesi’ne de, Büyükşehir Belediyesi’nden bağış olarak, 1 aracın devri yapılacak.

Büyükşehir’den ‘ayçiçeği’ sahaları


Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgenin kalkınabilmesi doğrultusunda, tarımsal amaçlı destek için yeni çalışma yürütecek.
Yenişehir’de Akçapınar, Çayırlı ve Osmaniye ile Bilecik yolundaki Köprühisar, Aydoğdu, Terziler ve Çelebiköy’deki üreticiler için ‘ayçiçeği kurutma sahaları’ oluşturulacak.

Başkan Bozbey’e anketli ‘memnuniyet’ birinciliği


Nilüfer Belediyesi, Andy-Ar tarafından yürütülen yeni Yerel Yönetim Performans Araştırması’na göre, 
Başkan Mustafa Bozbey’den memnuniyetin  % 52.9’dan % 56.6’ya yükseldiğini açıkladı.
Yeni sonuçla Bozbey’in belediye başkanları arasında, Bursa’da 1. ve ülke geneliyle 12. sırada yer aldığı belirtildi.