Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya ‘tehlike’ uyarısı!
25 Aralık 2015 Cuma, 07:31
Ofis ve konut alınırken…
Beğeniyle tercih ediliyor.
Paralar ödeniyor.
Böyle yapılırken…
Sonra, derdi çıkabiliyor.
Çünkü…
Başta, düşünülmüyor.
Açıkçası…
Göz ardı ediliyor.
Mevki, manzara ve ferahlık, önemli bir kriter olurken…
Yaygın yapılar olan apartmanlar ve siteler tercih edilirken, afet riskiyle beraber henüz yeni güvenli yapı bilinci gelişiyor.
Çok katlı yapılar yükselirken…
Can taşıyan asansörün varlığı önemseniyor, ancak teknik özellikler, güvenilir sanayi üretimi ve teknik servis gibi kriterler, öncesiyle temel önem taşıyor.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Muhsin Dere, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ‘nda seminer verdi.
‘En’ yetkili isimle…
Asansör uygulama esaslarına ait yeni düzenlemeler ile üretim sanayisi, işletme, bakım ve kontrollere ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Dere’yle sohbet ettik.
Kayıt dışı üretimle mücadele ve standartlara uygun, kaliteli, satış sonrasını da önemseyen bir üretim sektörü için sorumluluğu ve çalışmaları anlatıyordu.
Tespitler ve eldeki veriler…
Almanya ve Fransa gibi ülkelerde sayıca ancak, güçlü bir sektör gerçeğinin aksine, asansör üretiminin “Türkiye’de kolay yapıldığı ve mağduriyetler yapıldığı” gerçeği var.
İşte, bu nedenle…
Bursa’da, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bursa İl Müdürü Latif Deniz’in de, çalışma ve özeniyle gereken denetim ve müdahaleler yürütülüyor.

Güler’den, mücadeleye ‘devam’


Gemlik’e 2009’da belediye başkanı seçilen, ancak iddia ve soruşturmalar nedeniyle açığa alınan Fatih Mehmet Güler, hukuk mücadelesine devam ediyor.
Lehihe gelişme ve kararlar gerekçesiyle üst kurumlardan beklediği adımları göremeyen Güler, Valilik’in yolunu tuttu.  
Mahkeme kararlarının uygulanması talebiyle İçişleri Bakanlığı’na hitaben dilekçe teslim etti.

Bursa’dan Erdoğan’a ‘belgesel’


AK Parti İl Yönetim Kurulu Alpaslan Yıldız, R. Tayyip Erdoğan’ı anlatan “Bir Milli İrade Reailtesi’ adlı kitabıyla yankı buldu.
Yayının herkese ulaştırılması için e-kitap ve görme engellilere yönelik uyarlama çalışması yürüten Yıldız, kendi imkanlarıyla eseri belgesel filme de taşımaya hazırlanıyor.

Büyükşehir’e uluslararası ‘sosyal tesis’ ödülü 


Büyükşehir Belediyesi, yönetimindeki BURFAŞ’la yürütülen sosyal tesis işletmeciliğinde, uluslararası ödül kazandı.
Global Trade Leaders Club (Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü ), yapılan açıklamayla ‘Uluslararası Otel -Restoran Kalite Ödülü’ verildiğini duyurdu.
Ödül töreni, gelecek ay İspanya’da.