Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’ya yeni vali sürprizi!
02 Haziran 2016 Perşembe, 07:29
Yeni Valiler Kararnamesi’nin ardından, Bursa’da kulisler hareketlendi. Farklı, çarpıcı yorum ve iddialar, ortaya atılıyor.
Faruk Çelik’in gurbeti Şanlıurfa, valisini Bursa’ya veriyor. Böyle bir duruma, sadece tesadüf diyebilmek, kolay gözükmüyor.
Şayet…
Ortaya atılan iddia doğru çıkar da, Çelik’e Bursa’da yakınlığıyla bilinen, deneyimli eski bir milletvekili de, il başkanı atanırsa, 2019 anlam kazanacak.
2019’da çifte seçim var.
AK Parti’de 3 dönem kuralının kalkmasıyla beraber, Çelik’in yeniden parlamenterlik yoluna bir engel yok, ancak…
Son yerel seçimler için Büyükşehir Belediyesi’ne başkan aday adaylığı geçiyordu, ancak dedikodudan ibaret kalmıştı.
Bursa’ya ‘Büyükşehir Belediyesi Başkanı’ olarak hizmet edebilme arzusu, eski ve mevcut parlamenterler ile öne çıkan siyasetçiler için hep konuşulur.
Çelik’in Şanlıurfa’ya devam ettirilmesi, yorgunluk ve kırgınlığı gündeme getirse de, bakanlık görevleri ve yörede, kabul gördü.
Antalya’ya verilen Münir Karaloğlu, 2014 için geçiyordu. 
Erdoğan’la yakınlığı konuşulsa da, iddiaların da aksine, müsteşarlık gibi göreve de getirilmedi. Kurumuyla ön plandaydı, ancak Antalya’ya verilmesi, tenzil-i rübte olarak da yorumlanabiliyor.
Kendisine teveccüh ve güvenle yeniden aday yapılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi yeni yarış beklerken, 2019 süreci aslında çoktan başladı.

İnegöl’e yakışacak ‘meydan’

Gelişen ve hedefleri büyük İnegöl’e, mimari yarışma projesiyle yeni ve modern kent meydanı yapılacak.
İnegöl Belediyesi’nin mimari uygulama için düzenlendiği ihale sonuçlanırken, M. Arif Suyabatmaz’ın temsilcisi olduğu ekip, biriniciliği elde etti.
Toplam 49 proje yarışırken…
Ödül töreni, 5 Haziran’da Kültürpark Fuar Alanı’nda.
Sonrasıyla…
Tanıtım yapılacak.

Altepe’den ‘duyarlılık’ mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Revep Altepe, il sınırına dönüşümle beraber tüm ilçelerin mevcut çevre koşulları ve sorunlarının tespit edildiğini söylüyor.
Altepe, durum değerlendirmesi için ilçelerde çalıştaylar yapıldığını ve projelerin uygulamaya geçirildiğini vurguluyor.

Artvin Vakfı’ndan ramazanlık

Osman Nuri Başaran’ın başkanlığındaki Artvin Vakfı, başarı ve örnek sosyal faaliyetlerini ramazanla devam ettiriyor. İhtiyaç sahiplerine, 1000 erzak paketi dağıtılıyor.