Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
“Bursa’yı uçuracak proje çok!”
08 Kasım 2015 Pazar, 08:53
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle dün konuşurken, “Bursa’yı uçuracak poje çok!” demesiyle dikkati çekiyordu.
AS TV’de canlı yayına katılan Altepe, Bursa’yı, dünyada söz sahibi yapabilmekten söz ediyor. Bu doğrultuda yürütülen projeleri anlatıyordu.
Sporun rolünü önemsiyor.
Yeni stadyumun açılmasıyla beraber, uluslararası müsabakalar sayesinde kente onbinlerce turistin gelebileceğine işaret ediyor.
Örneğin…
“Tarafsız saha tercihi olarak, Bursa’da oynanabilecek tek bir maçın sayesinde bile, kente 44 bin yabancının geleceğini düşünün…”
Yeni Mihraplı Parkı’ndaki özel bir kanal düzenlemesiyle Nilüfer Çayı’nda kano müsabaları yapıldığını gündeme taşıyarak, “Türkiye’de böyle bir kent yok. Belki dünyada yok.” diyor. 
Uluslararası kano müsabaları için ilave fiziki düzenlemelere gidileceğine değinerek, “Türkiye’de, kano sporunun merkezi de, Bursa olacak.” yorumunda bulunuyor.
Osmangazi Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle duyurduğu Türkiye’nin ilk ‘kapalı atletizm pisti’ projesine de, omuz verdiklerini açıkladı.
Yeni projelendirme için süreci durdurduklarını belirterek, “Dünya organizasyonları ölçeğinde standart çok kulvarlı proje olması için destek vereceğiz.”  müjdesini vurguladı.
Uludağ’ın, kış turizmi ve sporlarında hak ettiği yeri alabilmesi, deniz ve göl projeleriyle beraber,  artık sporda farklı ve güçlü kent olabilmenin sürecini ortaya koydu.

Bursa, idari yargı merkezi

İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Samsun, Erzurum ve Gaziantep’te, bölge idare mahkemeleri kuruluyor.
Adalet Bakanlığı’nın dün yürürlüğe giren kararıyla Bursa’ya da, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Yalova ve Eskişehir illeri bağlandı.
Yeni oluşturulan bölge idare mahkemelerinin, 20 Temmuz 2016 itibariyle tüm yurtta göreve başlamaları öngörüldü.

Seçim bitti, ‘vekil’ pazarda

Milletvekili adayları., saate bakılmaksızın dört tarafa dağıldılar. Halkla iletişim ve paylaşım içerisinde bulundular.
Bursa’da, yeniden seçilen AK Parti’li Hakan Çavuşoğlu, tarihi Tuzpazarı’nda teşekkür ziyaretlerine çıkarken, övgü topladı.
Tezgaha geçip, pazarcı da oldu.

‘Yerel’ vergi ödemelerine, Yıldırım’da sloganlı çağrı

Yıldırım Belediyesi, Emlak Vergisi’nin kapsamında bina, arsa ve arazi vergileri ile Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklam Vergisi’nin ödeme ayı nedeniyle özel afiş hazırlattı.
İcraat fotoğraflarına yer verilen afişte, mükelleflere “İnsan sevgiyle devlet vergiyle ayakta durur” deniliyor.