Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyük İnegöl’de ‘darbe karşıtı’ gövde gösterisi!
21 Temmuz 2016 Perşembe, 05:00
Askeri cunta darbesi, toplumsal kenetlenmeyle bertaraf edilirken, İnegöl, toplumsal refleksiyle büyük kentlerin meydanlarından farksızdı.
15 Temmuz gecesiyle…
AK Parti’nin, ilçeli milletvekili Hüseyin Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’yle acil bir telefon konuşması yaparken, “Demokrasiye, millet iradesine sahip çıkma vakti” mesajını almıştı.İnegöl’ün dışındaki bazı ilçe başkanlarıyla da temas kuran Şahin, meydan buluşmalarının yaygınlaşması için ilk adımları atmıştı.
Şahin, hükümetteki milletvekili olma sorumluluğuyla beraber, ilçesinde siyaset üstü üslup ve mesajlarıyla 80 bin kişiye hitap etti.Başarılı icraatıyla takdir toplayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, demokrasiyle göreve getirilen olarak, kendi üzerine düşeni gayret ve başarıyla yaptı.
Şahin’le dün telefonla konuşurken, Dişli’nin yanındaydı.
Dişli’den “Bursa’ya selamlar. Örnek bir sorumluluk ve davranışla millet iradesine, demokrasiye sahip çıkan Bursa halkına teşekkür ediyoruz” mesajını not ettik.

‘Dekanlar’da ‘tedbiren’ toplu istifa

Tüm üniversitelerin fakülte dekanlarından istifa etmeleri, önceki gün Uludağ Üniversitesi’nde yerine getirildi.
Uludağ Üniversitesi’nde, istifaları alınan dekanlar, vekaletle fiilen görevleri başındalar, ancak… 
Devletin, FETÖ/PDY değerlendirmesine göre, görevlerine devam edebilmeleri, yani yeniden asaleten atanmaları mümkün olacak.
‘Çizik olmayacağı’ konuşuluyor.

Gemlik’te de ‘belediye’ faktörü

Demokrasi meydanı buluşmaları, Gemlik’te de yapılıyor. Ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, etkin rolüyle dikkati çekiyor.
Yoğun katılımlı meydan beraberliğine, sivil toplum örgütleri güç veriyor. Şehitler nedeniyle dini program da yürütülüyor.
Belediye, çay, lokma ve çorba ikram ediyor.

Bursa’ya Doğu’dan yeni ‘kardeş’ kent

Bursa’nın, Anadolu’dan kardeş kentleri arasına, Siirt’in Tillo ilçesi de katılıyor.
Tarihsel geçmişiyle…
Başlıca, önemli bir medeniyet coğrafyasında yer tutan Tillo, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla kardeş kent yapılacak.
Bursa, Tillo’nun yanında!