Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir ‘aşmış’ meseleyi!
09 Şubat 2016 Salı, 07:11
Turistik tanıtım ve hedeflere yönelik fuar ve benzeri diğer organizasyonlara katılmak, kentlerin gelişimi ve yarışı açısından artık ihtiyaç olarak değerlendiriliyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, yurtiçi ve yurtdışıyla kendisini kanıtlamış ve prestijli fuarlara katılımcılık sağlamasıyla dikkati çekiyor.
Yanı sıra…
Yeni bir strateji, uygulanıyor.
Kenti daha önemli konuma getirecek hedefler ve değerini artıracak dönüşümsel ve diğer projeler, tanıtım ve imaj açısından yeni stratejiyle İstanbul ve yurtdışına anlatılıyor.
Gayrimenkul fuarları, gözde oldu!
Sırada…
‘Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı’ olarak önemli yere sahip MIPIM organizasyonu var Cannes’da 15-19 Mart’ta katılım gösterilecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin döneminde, 2010’da ‘yeni stadyum’ projesiyle katılım olmuştu.
Şimdi…
Bursa, MIPIM 2016’da!
Türkiye’den katılacak kentler arasında, turizmle ön planda olan İstanbul ve Antalya’yla beraber, Bursa Büyükşehir Belediyesi de olacak.
Kurulacak stantla…
Bursa’nın tanıtımı yapılacak.
Değeri vurgulanacak.
Kenti ayrıcalıklı yapan potansiyeli, konumu ve gayrimenkul yatırımına yönelik cazibe ve oluşturduğu fırsat anlatılacak.
Sıcaksu kenti kimliği, başlıcası!
Bursa’nın ufku ve yol haritası, özellikle İstanbul’a yakınlığı ve daha da kolaylaşan ulaşılabilirliği, ‘olumlu’ etkenler olarak yorumlanıyor.

Yıldırım’da okullara ‘mobil’ tiyatro


Yıldırım Belediyesi, kendisine ulaştırılan ‘Alo Tiyatro’ davetiyle okullarda 4-6 ve 7-11 yaş çocuklara oyun sahneliyor.
Adile Naşit Sahnesi’nde, Yıldırım Belediyesi Şehit Tiyatrosu’yla yürütülen buluşmalar, ‘mobil tiyatro’ olarak da sunuluyor..
Bilinçli fert olabilme doğrultusunda, sunulan eserde, kentlilik bilinci , şehir kültürü  ve çevre duyarlılığı mesajları veriliyor.

Uyanık’tan, ‘sağduyu’ mesajı


Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin başkanlığına bir dönem sonra yeniden seçilen Füsun Uyanık, yeni dönem öngörüsüyle dikkati çekiyor.
Üzerlerindeki ‘kamu yararı statüsü’ tanımı ve sorumluluğuna da dikkati çekerek, “Bursa ve halkının geleceği için ortak doğruları gözetmeye devam edeceğiz.” diyor.

Uludağ Üniversitesi’nden ‘kaliteye önem’ ilkesi


Devletin yönetimindeki yükseköğretim kurumu olan Uludağ Üniversitesi, sağlık hizmetleriyle de genel toplum hizmeti yürütüyor.
Yeni Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın dönemiyle yeniden yapılanma ve atılımlar yaşanıyor.
Bursa’da 25 kurum ve kuruluşun katılımıyla uygulamaya geçirilen “2016 Yılı Kalite Yılı” projesinde yer aldığı açıklandı.