Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir her yerde!
27 Ocak 2013 Pazar, 23:33

Kentsel ve toplumsal pek çok alanda, hizmet veriliyor. Tesisler ve diğer hizmetlerin yapılanları kadar, yenileri de sırada…
Tarihi ve kültürel miras politikasıyla Türkiye’de yankı bulan hamle devam ediyor. Bursa, turizmdeki hedefine yaklaştırıyor ve bu alandaki kimliği de güçlendiriyor.
Merkezi yönetime bağlı külliye, türbe ve diğer tarihi yapılar, ilgiye ve ortama kavuşuyorlar.
Özel şahıslara ait bazı simgesel tarihi yapılar da, işbirliğiyle yeniden doğuyor ve günlük hayatın parçası oluyorlar.
Okulların bahçe ve çevre düzenlemeleri de, rutin olmuştu. Spor salonları da, kentin Bursaspor’la sınırlı olmayan sportif yönünü canlandırıyor ve ayağa kaldırıyor.
Yeni ihaleler…
Yıldırım’daki Ali Rıza Bey İlköğretim Okulu, Osmangazi’daki Yusuf Köstem İlköğretim Okulu ve Kestel Kız Teknik ve Teknik Meslek Lisesi de, bu yıl spor salonuna kavuşacaklar.

 

Pala’dan uyarı!

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, internet ve bu platformda gelişen mecraların tehlike ve risklerine dikkati çekerek, gençleri uyarıyor.
Malcılar Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Pala, “Okul çağındaki gençlere sosyal iletişim kanallarının ve sanal alemin nasıl kullanılacağıyla ilgili eğitim verilmelidir.” diyor.
Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ortamları, keyifli ve eğlenceli meşguliyet… Düşünce ve bilgi paylaşımı, haber alma ve eğitim ortamı da oluşturuyor…
Pala, “Yasaklayıcı olunmamalı, ancak bilinçli kullanıcılar için gerekli adımlar da atılmalıdır.” diyor.
Günlük hayattan ilginç ve ibretlik örnekler malum. Velilere de, başlıca görev düşüyor.