Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir’de ‘büyük’ revizyon
22 Temmuz 2016 Cuma, 04:38
‘Fethullah’cı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ile mücadele, devlet kurumlarını salladı. Bursa’da merkezi yönetim kurumlarının taşra müdürlükleri arasında da personel kararları uygulamaya konuldu. 
Böyle bir süreçte iken... 
Büyükşehir Belediyesi’nde hareketlilik yaşandı.
Üst düzey bürokratlar arasında toplu görevden alma kararları alındı.
Görevden almalar yaşanırken, Genel Sekreter Seyfettin Avşar dün emeklilik dilekçesi ile memuriyete veda etti.
Başkan Recep Altepe ile üniversite yıllarının sıra arkadaşlığı ile başlayan yol ortaklığı, yerel yönetimin en üst kademesindeki görevlerle de devam etmişti.
Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ayrıca Genel Sekreterlik görevini de vekaleten yürütmeye başladı. 
Gün içerisinde bir başka sıcak gelişme yaşandı. Toplam 5 bürokrat görevlerinden alındı. İsimler...
Makina İkmal ve Bakım Onarım Şube Müdürü Üzeyir Erçik. 
Makina İşletme Şube Müdür Vekili Tayfun Güngör.
AR-GE Şube Müdürü Aslan Sevi.
Sosyal Hizmetler Şube Müdür Vekili Şahin Arat
Huzurevi Şube Müdürü Hüseyin Toprak.
Bu kararlar uygulamaya geçirilirken BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın da görevden alındığı söylentisi yayıldı ancak görevini 
sürdürüyor.

Bursa’da ‘demokrasi’ için ‘Büyük Yürüyüş’

Darbe yapmak isterken…
Karşısında milleti bulan askeri cunta ve bu düşünceyi uygulamaya geçiren FETÖ’ye tepki ve millet iradesi, meydanları çınlatıyor.
Milletin, siyaset üstü duyarlılıkla ‘demokrasiye sahip çıkma’ iradesini göstermek için yarın Bursa’da ‘büyük yürüyüş’ yapılacak.
Resmi ve kamu yararına yarı resmi kurumlar ile sivil toplum örgütlerinin kentsel ana çatısını oluşturan Bursa Kent Konseyi, kentsel reflekse güç katacak.
Ulucamii’nin önünden saat 19:30’la Atatürk, İnönü ve Cumhuriyet caddelerinden geçilerek, Zafer Plaza’ya kadar, ‘Demokrasi Yürüyüşü’ gerçekleştirilecek.
Bursa Kent Konseyi, kentin kenetlenmesini ve sesini siyaset üstü, sağduyulu fotoğrafa taşımak için siyasi partilere davette bulunacak.
Temennimiz…
Darbe girişimini, hükümete karşı malzeme yapmayan CHP ve MHP’nin il başkanlarının, katılımlarıyla da demokrasinin güzelliğine güç katmasıdır.
Bu arada…
Vali İzzettin Küçük, medyanın yönetici ve yazarlarıyla tanışmak için bir araya gelirken, sıcak gündemi değerlendirdi.
Kentin nezih sosyal mekanı Derebahçe’deki davetinde, askeri cunta ve FETÖ’ye tepkisini gösterirken, darbeci askeri cunta topluluğu için ‘çapulcu teröristler’ benzetmesinde bulundu.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısı da, tüm sıralara konulan ‘Türk bayrakları’ arasında yapıldı. Şehreküstü Meydanı’na ’15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ ismi verildi.