Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir’de ‘merak edilen’ FETÖ bilançosu!
14 Ekim 2016 Cuma, 04:51
FETÖ ve yürüttüğü Paralel Devlet Yapılanması’na karşı, Bursa’da da Büyükşehir Belediyesi’nin ne yapıp yapmadığı konuşuluyor.
Süreç olarak…
Kurumsal açıklamalar yapılıyor.
Soruşturmalar…
Açığa almalar…
Soruşturmalar…
Hükümet politikası bir yana, kanun hükmünde kararnameyle uygulamaya konulan ‘Olağanüstü Hal’ gereğince, sistematik bir süreç işletiliyor.
Anımsanacağı üzere…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi, AS TV’de ‘Yerel Bakış’ buluşmasına konuk ettiğimizde, beklentiye dayalı açıklamalarını duyurmuştu.
FETÖ için “Devlet içine yuvalanmış olan, devletin kurumları içine sızmış olan hainler, çeteler…” derken, Büyükşehir Belediyesi, bağlı BUSKİ ve kuruluşlar ile hizmet alımı yapılan diğer taşeronların da nezdinde, çalışmalar vurgulanıyordu.
Personel için…
Yürütülen sürece ilişkin olarak, “Tek tek tarıyoruz. Ne kadar, en ufak ilgisi var. Özellikle 17 Aralık sonrası ve bu dönemde en ufak hareket, bağlantı var mı, bunlarla ilgili zaten hemen işlemleri yapıyoruz.” şeklinde konuşuyordu.
Son durumla…
Memurlardan 32’si, açığa alındı
Üs düzey 3 yöneticiye, görevden el çektirildi.
Başlıca personel temini sağlayan bağlı BİNTED ve diğer bağlı şirketler ile diğer taşeron şirketlerden, 11 çalışan ihraç edildi.
Yeniden değerlendirmeyle…
3 çalışan, kuruma döndü.
Haklarında karar verilmek üzere…
97 çalışana ait dosya, kurul gündeminde.

Darbelere karşı ‘felsefi düşünce’ çağrısı

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nin 4. Uluslararası Felsefe Kongresi’nde, 15 Temmuz da gündeme geldi.
Kongre Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Çüçen tarafından, “Felsefenin olmadığı bir yerde düşünmenin ve özgürlüğün olması mümkün değildir. Bir daha 15 Temmuz’un yaşanmaması için bu ülkenin felsefeye daha çok önem vermesi gerekiyor.” denildi.

Gemlik’te ‘Zeytin’ buluşması

Gemlik Belediyesi’nin ‘Zeytin Festivali’, 21-23 Ekim’de yapılacak.
İlk gün, kortej ve meydan buluşmasıyla başlayacak. Ertesi gün, Prof. Dr. Canan Karatay’ın katılımıyla sunum ve hasat töreni olacak.
Farklı etkinlikler, ilçeye renk katacak.
Son gün, Göksel sahne alacak.

Mudanya’daki yangına CHP’den kuşkulu bakış

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya; Ketendere’deki orman yangının yeri nedeniyle ‘kuşkulu’ davrandı.
Yangının, Ro-Ro Limanı’nın yapılmak istendiği bölgede meydana geldiğine dikkati çekiyor. Yanıt alma istemiyle Başbakan Binali Yıldıım’a soruları oldu.