Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir’den 4 milyon TL’lik demokrasi jesti!
03 Ağustos 2016 Çarşamba, 04:48
Darbe girişimine karşı…
Milletin boş bırakmadığı meydanlar, 7 Ağustos’ta İstanbul’daki büyük buluşmaya kadar böyle devam edecek.
Şafak vaktine kadar…
Halkın ulaşımını sağlayabilmek için Bursa’da, sadece BursaRay’la ücretsiz ve sabaha kadar hizmet veriliyor.
Başlıca büyük kentlerde, ayrıca otobüs hatlarıyla da ücretsiz hizmet verilirken, Bursa’da neden böyle olmadığı da tartışılıyor.
BuraRay’ın, kentin 2 ucunu birleştirdiği, merkezle buluştuğu ve nüfusun genelini kapsadığı gerekçesiyle otobüs hatlarına gerek kalmadığı belirtiliyor.
Yüksek rakımlı mahalellerden beklenti gerekçesiyle Siteler-Zümrütevler-Teferrüç-Gökdere arası ile Yalova Yolu-Demirtaş arasında başlatılan ve sabaha kadar devam eden ücretsiz otobüs seferlerinde ise, günde sadece ortalama 60 kişi yararlanıyor.
BursaRay’ın, 24 saat çalışabilecek altyapıya sahip olmadığı belirtilirken, cuma ve cumartesi geceleri, sabaha kadar belirli saatlerle hizmet edebilmenin düşünceleri bulunuyor.
15 Temmuz itibariyle…
Bursa’da raylı sistemle gerçekleştirilen ücretsiz ulaşımla günde ortalama 90 bin yolcunun taşındığını öğrendik.
Elbette ki…
Maliyeti var.
Büyükşehir Belediyesi’nin demokrasi jestinin parasal karşılığının, 7 Ağustos’un sabahına kadar 4 milyon TL’yi bulacağından söz ediliyor.

Karacabey’den doğa buluşmasıyla tanıtıma katkı

TRAMEM adıyla…
Türkiye’de doğal ortamda yaşayan memeli türleri hakkında bilgi toplamayı ve bu bilgilerin paylaşımını amaçlayan topluluk, Karacabey’de kampla buluşturuldu.
Karacabey Belediyesi ile Bursa Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün işbirliğiyle doğa gönüllüleri ve fotoğrafraseverlere ev sahipliği yapıldı.
İlçenin farklı bir özelliği, gözler önüne serildi. 

Osmangazi’den ‘şehitler’ için mevlit günü

15 Temmuz ve ertesiyle…
Osmangazi Belediyesi, darbe girişiminin şehit polis, asker ve sivilleri için  bugün Mihraplı Camii’nde saat 16:00’da mevlit okutulacağını duyurdu.
Hayatlarını kaybedenlerin, demokrasi ve halk iradesine sahip çıktıkları, konuyla ilgili açıklamada önemle ifade edildi.

Gürsu’da Başkan’dan ‘milli irade’ tişörtleriGürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, 15 Temmuz’un simgesiyle “Millet eğilmez, Türkiye yenilmez” tişörtleri dağıtıyor.
Belediyenin bürokratlarından Selahattin Turan’ın sosyal medyadaki paylaşımıyla öğrendiğimiz jest, özel, güzel hatıra olarak konuşuluyor.