Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir’e, MHP’den ‘borç’ eleştirisi
10 Kasım 2016 Perşembe, 01:46
Büyükşehir Belediyesi’nde 2017’ye ait bütçe hazırlanırken, 2015’e ait bütçenin kesin hesap sonuçları da ortaya çıktı.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP’nin grup sözcülüğünü yürüten İhsan Bilgili’nin içerisinde yer aldığı çalışmayla durum değerlendirmesi yapıldı.
Değerlendirmeye ait sonuç ve görüşler, MHP İl Başkanlığı adına dün tanıtım ve medyadan sorumlu MHP  İl Başkan Yardımcısı Emin Seymen’in iletisiyle açıklandı.
Dikkati çeken...
Bütçe açığı!
Geçen yıl için...
Bütçede 160 milyon TL olarak öngörülen açığın, yıl sonuyla ise 204 milyon 743 bin TL olarak gerçekleştiği vurgulanıyor.
Yıl içerisiyle...
Borç geri ödemesi için 167 milyon 74 bin TL kullanılırken, diğer bir yanda 372 milyon 838 bin TL borçlanma gerçekleştiğinden söz ediliyor.
2016’ya...
206 milyon 309 bin TL borç devri yapıldığına işaret edilirken, dış kaynaklı finansman kredileri için 71 milyon 488 bin TL faiz ödemesi yapıldığı ifade ediliyor.
2015 yılıyla...
Kısa vadeli borçların 519 milyon 854 bin ve uzun vadeli borçların 1 milyar 592 milyon 681 bin TL olarak gerçekleştiği anlatılıyor.
Toplam borç...
2 milyar 112 milyon 536 bin!
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, alışık eleştirelere karşılık, kredi itibarının yüksek ve borçlanmaların, konulan yasal sınırlar içerisinde olduğunu, yeniden söylemesi bekleniyor.

Özkan artık profesör

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, akademik kariyerinde en önemli mertebeye ulaştı.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Görevlisi olarak yer alan Özkan, ‘profesör’ unvanını elde etti.

Çilingiroğlu, vefat etti

Bursa’nın duayen sanayicilerinden Türker Çilgingir, vefat etti.
BTSO’da meclis başkanlığı yapan, Büyükşehir Belediyesi’nde, meclis başkanvekilliğiyle hizmetleri bulunan Çilingiroğlu, bugün Bursa OSB Camii’nde, öğle namazın müteakip, son yolculuğuna uğurlanacak.

Atatürk’ü saygı ve minnetle bugün daha özel anıyoruz

Atatürk’ün ileri görüşlü lider oluşu, ardından daha da iyi anlaşılmaya başlanmıştı.
Bursa’dan bir bıçak zanaatkarının mektubuna yanıtında, çeliğin önemini ve dünyaya yön vereceğini vurguluyor, böylece Avrupa Birliği’nin kuruluşu ve sanayi devrimini öngörmüş oluyordu.