Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Caddelerdeki otoparklara Danıştay vizesi!
26 Mayıs 2016 Perşembe, 07:35
Büyükşehir belediyele-rince…
Caddelerde işletilen otoparklar, bazı kentliler ve ilçe belediyelerince tartışma konusu edilirken, Bursa’da da aynı durum yaşanıyor.
CHP’nin yönetimindeki Nilüfer Belediyesi’nin itiraz-ları bilinirken, AK Parti’nin yönetimindeki Osmangazi Belediyesi’nin de cadde otoparkı işletmeciği bulunuyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin otopark kuruluşu BURBAK A.Ş. Genel Müdürü Kasım Şahin’e dün konuk olduğumuzda, önemli açıklamada bulundu.
Danıştay’ın bir kararı, haklılıklarına yeni bir ispat ve belge olarak belirtilirken, tartışmalara da, son noktayı koymak istiyordu.
Samsun’da, ücretli cadde otoparka itirazı haklı bulan yerel idari mahkemenin kararı, Danıştay tarafından bozulmuştu.
Danıştay, işletmeci belediyelerin haklılığını gösteriyor.
BURBAK’ta, 7 bin 512 araçlık kapasite bulunurken, 2 bin 939 araçlık kapasiteyle caddelerde de hizmet veriyor.
Sosyal medyada, ücretli cadde otoparklarına karşıtlık ve öne sürülen kararlara da sıklıkla karşılanırken, hukuken dayanıksız kalmış oluyor.
Şahin, kayıt altında, belirli bir kural ve düzen içerisinde, güven de duyulan otopark hizmetleri verildiğini vurgularken, “Ücret tarifemiz, diğer kentlere kıyasla son derece makul ücretlerdir” diyor.
Sözlerinin devamıyla…
“Gelirimizin % 18’ini KDV, % 20’sini Kurumlar Vergisi ve %12’sini de Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıyoruz” bilgisini de paylaşıyor.

Oylat’a ‘termal’ enerji

İnegöl Belediyesi, Başkan Alinur Aktaş’ın dönemiyle yenilikçi ve büyük hedefler için yoluna devam ediyor.
Termal Oylat’ın ısınma ve elektrik ihtiyacını, doğal suyla karşılayabilmek için bir şirketleşme ve proje süreci açıklandı.
Aktaş’ın yönetim kurulu başkanlığıyla Oylat A.Ş. faaliyete geçirildi. Bursa’nın enerji ve tesisatçılığında deneyimli firması BİYTAŞ’la işbirliği yapıldı.

Merinos’ta ‘ücretsiz’ zirve

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 14. İnsan Kaynakları Zirvesi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde bugün başlıyor.
Ünlü firmalardan isimler konuşacak. Katılım ücretsiz. Yarın saat 16:00’da, Ali Poyrazoğlu’nun ‘Fark yaratan insan’ temalı konuşmasıyla final yapılacak. 

Büyükşehir Belediyesi’nin otoparkları bugün AS TV’de

Bugün AS TV’de, saat 20:00’de canlı yayınla ‘Kent ve Vizyon’ buluşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nin otopark hizmetlerini, merak edilen soruların yanıtlarıyla beraber konuşacağız.

Yerel yönetim kurumunun işletmecisi kuruluşu BURBAK A.Ş. Genel Müdürü Kasım Şahin, konuğumuz olacak.