Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP’den cemaate, ’cami’ uyarısı!
15 Mart 2014 Cumartesi, 08:39

Nilüfer’de CHP ile AK Parti, sandık kurulu başkanlarının belirlenebilmesiyle ilgili yöntemde, ihtilafa düştü.
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, görevlendirmelerin önceleri Nilüfer İlçe Seçim Kurulu Başkanı’nca yapıldığını anımsatıyor.
Böyle olurken…
Nilüfer İlçe Seçim Kurulu’nun titiz çalışmasıyla görev yapacakların deneyimleri, öğretmenlerin okullarında görevlendirilmesi gibi kriterlerin göz önüne alınarak belirlendiğine ve itiraz yaşanmadığına değiniyor.
Ancak…
AKP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nın, yasal dayanak iddiasıyla kendisinin hazırladığı listeyi başvuruyla vermesiyle tartışma yaşanıyor.
Kura yöntemiyle yapılan ara çözümle sandık kurulu başkanlarının yarısının da, AK Parti’ye ait listeden oluştuğunu belirtiyor.
Sözlerinin devamında, 43 imamın sandık kurullarına başkanlık yapacağına dikkati çekerek, 30 Mart’ta camiye gidecekleri uyardı.
“Büyük bir olasılıkla o gün bazı camilerin kapısında, ‘Seçim Kurulu’nda görevim var’ yazısıyla karşılaşabilirsiniz.”

MEYDANDALAR!

AK Parti’de, yeniden aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Yıldırım’a belediye başkan adayı gösterilen İsmail Hakkı Edebali, bugün beyanname açıklıyorlar.
Altepe, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin en büyük ve prestijli salonunda, geniş katılımlı bir sunumda bulunacak.
30 Mart ertesi…
Büyükşehir Belediyesi’ne ait sınırların, il sınırına dönüşümü nedeniyle yarınki basınla buluşmanın önemi ve merakı daha büyük oldu.
Altepe’nin 11:00’deki buluşmasına 1 saat kala da, Edeba-li’nin basınla buluşması olacak ve seçim beyannamesini duyuracak. Barış Manço Kültür Merkezi’nde, Yıldırım’a “ideal şehir” hedefini ve vaatlerini anlatacak olan Edebali, Altepe’deki gibi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılımıyla konuşacak.

İZNİK, ORADA DURUYOR

CHP Milletvekili Aykan Erdemir, yerel seçim sürecindeki temasları kapsamında, İznik’te bulundu.
Açıklamasında, “İznik, tüm dünyanın bildiği bir değerimiz ancak hak ettiği yerde değil.” diyor.
Aslında…
İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz’ın özellikle altyapı uygulamalarıyla beraber, önemli çalışmalar yaptığını duyuyorduk.
Yanı sıra…
AK Parti’nin hükümet ve milletvekilleri olarak, farklı din unsurlarıyla beraber çalışmalar sağladığını da biliyoruz.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, 30 Mart’ın ertesiyle beraber, artık İznik’i de kucaklayacağı malum…
Turizm açısından…
Hem yasa teklifi veren hem de denetim konumundaki Erdemir’in, İznik’le ilgili bir yasa teklifi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na soru önergesi ve TBMM’de de konuşması oldu mu, önemsiyoruz.

BAL-GÖÇ’TE TEPKİ SESLERİ!

Dün…
Bursa’nın en büyük ve en önemli bir sivil toplum örgütünün camiasında, şaşkınlık yaşandı.
Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (BAL-GÖÇ), kendi camiasına cep telefonlarına iletilen bir mesajı, ortalığı karıştırdı.
BAL-GÖÇ’ün eski yönetim kurulu üyelerinden olup, MHP tarafından Kestel’e belediye başkan adayı gösterilen Ergun Aksoy’un çalışması duyuruluyordu.
Yazıldığı gibi…
Aksoy’un Yenimahalle’de düzenleyeceği seçim bürosunun açılışına davet yapılırken, BAL-GÖÇ’e eski yönetim kurulu üyesi oluşu da belirtiliyor.
BAL-GÖÇ’e daha önce yönetimsel hizmeti ve camianın kenetlenebilmesi gibi durumlar öne sürülebilir, ancak…
Tepki var!
Diğer siyasi partilerden adaylıkları olan soydaşların da bulunduğu, ancak dünkü gelişmeyle tarafsızlığa gölge düştüğü ve emsal oluştuğu söyleniyor.