Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP’den, ısrarlı cadde yürüyüşü!
31 Ağustos 2016 Çarşamba, 07:04
30 Ağustos nedeniyle…
Bursa’da CHP İl Başkanlığı’nın önceden dün yapılacağını duyurduğu ‘Zafer Yürüyüşü’ programı vardı ve gün batımıyla Mudanya’da olacaktı.
Gün ortası…
Atatürk Caddesi’nde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunan CHP’liler, sonrasıyla Tophane Şehitliği’ne yürüyüş yaparak, gitmeye karar verdiler.
Bu karar alındı, ancak…
Polis, izin vermedi!
Trafik önlemi ve düzeni için önceden planlanmış uygulama olmadığı gerekçesiyle yürüyüşün kaldırımda yapılması istendi.
CHP, kaldırımdan yürütülmek istenmelerini, güvenlik sorunu ve karmaşa gerekçeleriyle kabul etmeyip, caddeyi kullanmak için ısrar etti.
Demokrasi yürüyüşleri ve meydan buluşmalarının yapıldığı günlerde, kalabalıklara izinler ve toleranslar gündeme geldi.
Polisle tartışma yaşandı.
Araya giren milletvekillerinden Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun tepkisi, “İster gazlarıyla ister coplarıyla ister panzerleriyle gelsinler… 30 Ağustos Zafer Bayramımızı yaşatmamıza ve sahip çıkmamıza, engel olamayacaklar.” şeklindeydi.
Bir başka milletvekili Dr. Ceyhun İrgil de, caddenin yasaklanmasına sert tepki gösteriyor ve tartışmanın içerisinde bulunuyordu.
Milli bayram ve demokrasiyi vurgulayan ısrarı ve koordinasyonu ele almasıyla da, cadde kullanılmaya başlandı.
CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, yürüyüşü sosyal medyadan canlı yayınlarken, ‘Sevdamız Cumhuriyet, Gücümüz Millet’ yazılı pankart en önde taşındı.

Bursaspor için kent daha ne yapsın

Yeni sezon başlarken…
Bursaspor’un istikrarsız futbolunun devam etmesi, sadece taraftarlarını değil, tüm kentlileri memnun etmiyor.
Yeni stadyumun tek başına çözüm olamayacağı da, sahasındaki ilk maçıyla bir kez daha anlaşılmış oldu.
Hiçbir Anadolu kentinde olamayacak kadar sahiplenilen bir Bursaspor, kentinin desteğinin karşılığını veremiyor ve Bursa’yı da taşıyamıyor.

İznik’te ‘Sur’ temizliği

İznik Belediyesi, 4 bin 970 metre uzunluğundaki Tarihi Surlar’ın temizliği için çalışmalara 3 Eylül’de başlanacağını açıkladı.
Surların, 114 burç, 4 ana ve 12 tali kapıdan oluştuğu biliniyor. Sahil ile Topkapı arasındaki genel temizlik, turizm açısından önem taşıyor.

Karacabey’de üreticilere ‘kalkınma desteği’

Karacabey Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği’nin işbirliğiyle destekleme devam ediyor.
Takvime bağlı olarak, eski köy statüsündeki 64 kırsal mahalleye, ‘salça çekme’ makinelarinin teslim ve montajları tamamlanmak üzere…