Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP’liler 19 Mayıs’ın meydanında
20 Mayıs 2016 Cuma, 07:06
Yeni usul ve esaslarla…
Kentlerin meydan ve stadyumlarında, 19 Mayıs’ın kortejli törenleri yoktu. Büyük tören ve yürüyüşlere de, güvenlik gerekçesiyle yasaklama getirilmişti.
Bursa’da CHP İl Başkanlığı’nın programı, Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı ve yeni bir örgüt buluşması gerçekleşti.
Sağduyu kenti olunca…
CHP de, kutladı.
Yani…
Siyasi parti ile polis, karşı karşıya kalmadı. Polis, sivil ekibi ve MOBESE’yle üzerine düşen görevini de yerine getiriyordu.
Sorun, tartışma, arbede çıkmadı.
AK Parti ve hükümet karşıtı sloganlar atılırken, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk’e Mesajı da, yüksek sesli oldu.
Atatürk Anıtı’na, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından çelenkler konulurken, CHP’liler kentin meydanına da çıktılar.
Mudanya Belediye Bandosu, 19 Mayıs’ın vazgeçilmezi bando konseri ve popüler marş ve şarkılarıyla Bursa’ya ses ve renk kattı.
CHP İl Başkanı Şadi Özdemir ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’la beraber, fotoğraf çektirmek isteyenlerin özel ilgisini gördük.
Milletvekillerinden Erkan Aydın da katılımcılar arasındaydı. Ankara’nın yoğun temposundan Bursa’ya gelmişti.
Ellerde, Türk bayrakları ve coşkulu kalabalıkta heyecanla bandonun ritmine ayak uyduranların dansları, güzel fotoğraflar veriyordu.

Mudanya’da ‘farklı’ 19 Mayıs


19 Mayıs’la…
Mudanya farklıydı.
Güzelyalı’da başlayan taşıt konvoyu… Fener alayı… Yürüyüş… Ve ardından ‘Bulutsuzluk Özlemi’ konseri yapıldı.
CHP’nin, dün Bursa’daki etkinliğinden sonra, aynı masada bulunduğumuz Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a teşekkür geliyordu.
Mudanya Mütarekesi’nin kentinde, tüm dünya için dostluk, kardeşlik ve barış dileği, ortak mesajı oluşturdu.

Güler’den ‘mağduriyet’ kitabı


Gemlik Belediyesi’ne başkanlık görevinden 2011’de alınan ve hukuk mücadelesi veren CHP’li Fatih Mehmet Güler’le karşılaştık.
CHP’nin Bursa’daki 19 Mayıs Programı’nda konuştuğumuzda, mağduriyetini belgeleyen çeşitli dava kararlarını vurguluyordu.
Yaşadıklarını, kitaba taşıdı.

Bursa’da 19 Mayıs’ın‘örnek’ emekçisi


AS TV Yönetmeni Rasim Karagöz, 6-F’nin direksiyonu başındaki Yusuf Özgür’ün fotoğrafını, “19 Mayıs Şıklığı... Alkışlar; Yusuf Abi’ye” yorumuyla sosyal medyada paylaşırken, kentliler tarafından da takdirle karşılandı.