Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Çifte “çevre yolu” var, trafik kâbusu bitmedi!
06 Kasım 2012 Salı, 10:57

Hatta…
Tehlike büyüdü!
Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin gündüz saatlerindeki kısıtlamasına rağmen, TIR’lar, kamyonlar ve hafriyat araçları, aramızda dolaşıyor.
Can güvenliği tehlikede!
Kesintisiz dolaşımın sağlandığı Acemler Köprülü Kavşağı, diğer bat-çık kavşaklarıyla beraber, toplu ulaşım ve otomobillerin sıkıntılı anlarına sahne oluyor.
Hatta…
Acemler Köprülü Kavşağı’nın yanı sıra, Gökdere Kavşağı ve Yüksek İhtisas Kavşağı’nın üst kesimindeki Kasım Önadım Bulvarı- Mimar Sinan Bulvarı Kavşağı’nda, TIR’ların ve büyük kamyonların seyrine de, tehlikeli dönüş manevralarına da tanıklık edilebiliyor.
İl Emniyet Müdürlüğü’nün Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sistemiyle kullanılan kameralar, her gün yaşanan karmaşa ve soruna, çoktan çare olmalıydı.
Ana çevre yolunun uç noktaları ve sanayi bölgelerinin başlangıçlarıyla ana noktalarda, her gün düzenli sabit denetim gereğini düşünüyoruz.
MOBESE kameralarından kazalar, televizyonlarda yayınlanır, ancak olaylara karışan ağır taşıtlar, o saatlerde niye oralardadır?
TIR’lar ve azami 3 bin 500 ile 15 bin kg arası yüklü kamyonlara, “06:00- 10:00 saatleri ile 16:00- 20:00 saatleri arasında, kesinlikle şehir içine sokulmaması” hükmü bulunuyor.
Bursa, bedel ödedi!
Ovasına, çevre yolları yapıldı.
TIR’ların, kamyonların, hafriyat araçlarının arasında, manevra baskısındaki otomobiller, tehlike yaşıyorlar. Yasağa rağmen, aramızdaki TIR’lar ve kamyonların şerit ihlalleri ve aşırı hızda seyri.
Yanlış şeritte ve aşırı hızla gidilirken, otomobillere korkulu rüyaları yaşatan sürücüler…
Bursa, sahipsiz mi?
Kent için deprem gerçeğinden nasıl büyük endişe duyuluyor ise, yollardaki tehlike ve tehdit de öyledir.
Vali Şahabettin Harput’un, huzur kenti olabilmenin unsuru olarak, duruma el atacağını umuyoruz.

 

AS TV’de “Satırbaşı”…

İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, bugün AS TV’deki yeni Satırbaşı’na konuğumuz oluyor.
Büyükşehir Yasa Tasarısı’yla il genel meclislerinin kapatılmasına ilişkin süreç ve tartışmalar, devam ediyor.
Neler yaptığı anlaşılamadan, kapa-tılma sürecine alındığından söz edilen böyle bir üst yerel yönetim kurumunun, Bursa’daki durumu, çalışmaları ve son güne kadarki süreci…
Saat 17:30’da!