Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Danıştay’a ‘tanıdık’ atama!
27 Temmuz 2016 Çarşamba, 00:44
23 Temmuz’da yürürlüğe giren kararla…
Danıştay Üyeliği’ne yeni atanan bayan hukukçu, “Kadere bak…” dedirtiyor ve Bursa’ya yabancı değil.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı Oya Işık, son olarak, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapıyordu.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda, öncesiyle Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Işık, Bursa’yla bağları olan bir siyaset otoritesiydi.
AK Parti camiasında tanınıyor, biliniyor.
Vaktiyle…
Işık, başörtüsü yasağı nedeniyle Danıştay’dan ayrılmak zorunda kalmış ve sonrasıyla AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı.Siyasetle…
Hukukun üstünlüğü, insan hakları ve başörtüsü yasağının kaldırılması için çalışmalar yürütenler arasında başı çekiyor.
AK Parti’deki göreviyle…
Bursa Koordinatörü’ydü.
Başörtüsü serbestliğinin ardından…
Merkezi yönetim kurumlarında görevlere getirilen Işık, geçtiğimiz günlerde alınan kararla da, Danıştay’a, Danıştay Üyesi olarak döndü.
AK Parti İl Kadın Kolları ve AK Partili bayanlarla yakın diyaloğu bulunan Işık, Bursa’yla ilgili önemli bir görev yürüten siyaset otoriteleri arasındaydı.
Gelişme…
Bursa’dan isim atanmış gibi, memnuniyetle karşılandı.

Minibüsçülerde ‘demokrasi’ konvoyu

Bursa Minibüsçüler Odası’na bağlı 200 dolayında minibüsçü, darbe girişimine tepkisini göstermek ve demokrasi kenetlenmesine katılmak için konvoyla kent turu yaptı.
15 Temmuz Demokrasi Meydanı da merkez oldu.
Ortak mesajla “Vatan için buraya geldik. Allah’ın izniyle vatanımıza her zaman sahip çıkacağız.” deniliyordu.

Demirel’den ‘şiirsel’ düşünceler

Bursa’nın, CHP’li eski parlamenterlerinden Kemal Demirel, ‘Umut’ isimli şiir kitabıyla ilgi odağı olmaya devam ederken, bir açıklamasıyla ”Kitabımı,  “Aileme, sevdiklerime, sevenlerime ve yüreğinde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği , barışı yaşatan herkese adıyorum.” demişti.

Uludağ UÜ’de, bugün ve yarın adaylara ‘tanıtım’ günleri

Uludağ Üniversitesi, yükseköğrenim tercihlerine yardımcı olmak ve katkıda bulunmak üzere, bugün ve yarın; Tanıtım Günleri gerçekleştirecek.
Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde, saat 13:30’da, genel sunumla başlayacak. Ayrıca fakülte ve yüksekokullara, gezi de olacak.