Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Destek dostu’ Büyükşehir var, Ankara nerede?
17 Ekim 2016 Pazartesi, 06:59
Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi, yerli insansız hava aracı (İHA) ürettiğini anlatmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ettiğini öğrendik.
Gurur duyduk!
Asıl üretim için…
Hazırlıkların  tamam olduğundan söz ediliyor ve “hayalin gerçeğe dönüşebilmesi” doğrultusunda da, Altepe’den destek isteniyor.
Başlangıç sermaye…
5 milyon TL!
Desteğin beklentisi, üretim hedefiyle koordinasyon ve yatırımcı sağlanabilmesi amacı taşıyor ve umut oluşturuyor.
AK Parti’de bazı odaklar, bir süredir ‘Kamu Maliyesi Uzmanı’ gibi, Büyükşehir Belediyesi’ni tartışmaya çekiyorlar ve olumsuz yorumlar içerisinde bulunuyorlar.
Bir gerçeği biliyorlardır veya görmezden geliyorlardır, çünkü ‘Büyükşehir Belediyesi, gönül dostu ve her türlü hizmetin yapılabilmesi için de çözümün kapısıdır’ oldu.
Şimdi…
İHA desteği bekleniyor.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun yanı sıra, görev alanlarına göre bakanlıkların da, kendilerine görev çıkarması gerekiyor.
Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi’nin, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla görüşüp görüşmediğini, şayet kapı çalındıysa ne yanıt aldıklarını, Bursa ve Türkiye açısından merak ediyoruz.
Yerli sanayi ve üretimini önemsemeyi, özellikle Türkiye’nin 2023 hedefini de konuşuyorsak…
Büyükşehir Belediyesi’nin rolünü ve örneğin elini taşın altına sokan yerli tramvay üreticisi Durmazlar’ın başarısını, iç ve dış piyasa çabalarını da biliyoruz.

Bursa’ya yeni bir ‘yeşil inci’

Bursa’da, kent parklarının sayısı artıyor. 
Çeyrek milyon metrekare yeşil alanı, spor sahaları, yüzme havuzu suni gölet ve sosyal tesisiyle yeni bir yeşil inci, Yıldırım’da doğuyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapımı devam eden Vakıfköy Kent ve Spor Parkı’ndan övgüyle söz ederek, “Hedefimiz 1 yıl içinde tamamlayıp, hizmete açmak.” diyor.

Bursa’ya ‘fuar’göçü

Bursa, tarım ve hayvancılık buluşmasına ev sahipliği yaparken, gelen fuar göçüyle yerli turist almış oldu.
Teknolojik gelişmeler takip edildi, deneyim kazanıldı.
Sosyal medya paylaşımlarında, gelen kafilelerin fotoğraf ve olumlu düşünce paylaşımları, dikkatleri çekiyordu.

AS TV’de, yeni dönemle yine ‘iddialı’ yayıncılıkAS TV, iddialı yayıncılığını yeni yayın dönemde de devam ettiriyor. Spiker Aylin Tekir ve kameraman Ercan Özkan’ın mesleğe sevdası, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafla da belli oluyor.