Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
“Doğru sanılan” kent yanlışları!
07 Mayıs 2014 Çarşamba, 08:23

Yıllardır…
Kentsel sorunlar gündemde.
Hep…
Halk yakınıyor.
Böyle yaparken…
Çözüm istiyor.
Hep…
Belediye suçlanıyor.
Çözüm, halkta!
Kaçak inşaatları dağda ve ovada yaparken iyi, yağmur yağdı mı ve etrafı sular sardı mı…
Suçlanan belediye!
İmarlı, yapılı konutları alırken muhitine, manzarasına bakılırken iyi, otopark, okulu, çocuk oyun ve dinlenme parklarını herkes soruyor mu?
Kaçak konutları çöplüğün yanına veya yakınına yaparken iyi de, sonra çöplükten yakınmak ne oluyor ki…
Tek katlı konutları apartmanlara dö-nüştürürken iyi de, trafolara aşırı yükleme nedeniyle elektrik kesintileri olunca niye kızılıyor ki…
İşyerini kaldırıma çıkarıp, bir de önündeki yolun kenarını babasının malı gibi sahiplenmek, sürat ve otopark özgürlükleriyle davranmaya ne demeli…
Şayet…
Din ve milliyetçiliği konuşuyorsak ve önemsiyorsak, kentin düzeni ve halkının birbirlerine davranışındaki insan odaklı sorun ne olacak?

 

Biri daha gitti!

30 Mart’ın ertesi…

Büyükşehir Belediyesi’nde mahkeme kararlarıyla geri dönen önemli bir bürokrat daha, görevinden alındı.
Zabıta, Kaynak Geliştirme ve İştirakler ile Kültür ve Sosyal İşler’i yürüten daire başkanlarının ardından, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu da, koltuğunu kaybetti.
Daha önce…
CHP tarafından Yıldırım’a belediye başkan adayı yapılan, ancak kaybeden Kuşoğlu, görevden alındığı daire başkanlıklarına mahkeme kararlarıyla dönmüştü.
Uzmanlığa kaydırılan bürokratlar arasına katılan Kuşoğlu, edindiği hak ve tutarı koruyacağından söz edilen yasal düzenlemeye tabi tutuldu.
Kuşoğlu’nun yerine henüz atama yapılmadı, ancak alındığı göreve, Çevre Koruma Şube Müdürü Esra Eser, vekalet ediyor.

Bursa’nın markasına, Altepe’den destek!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yoğun kabulleri sürerken, Bursaspor taraftar dernekleriyle de bir araya geldi.
Twitter’dan, ziyareti ve Bursaspor’un yolunu değerlendiren Altepe, aynı ortamda 16 taraftar derneğiyle buluşmayı değerlendirdi.
Konum olarak…
Bursaspor’a desteğini ortaya Altepe, “Bursaspor'un başarısı için hepbirlikte çalışacağız ve en kısa zamanda dünyanın en güzel stadı olan stadı da bitireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

İnsaf yahu!

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu’yla daha önce konuşmuştuk ve somut örneklemelerde de bulunduk.
Trafik kurallarını tanımayan, yolları sahiplenen, trafik güvenliğini tehdit eden, önemli, başlıca güzergahları ve noktaları mesken tutan ve neden olduğu tıkanmayı umursamayanlar…
Ekmek mücadelesi kutsaldır, ancak…
Düzen bozma hakkı vermez.
Ceza yazıldı mı…
Veryansın oluyor.