Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dualar, mehter ve bandoyla Bursa’ya “Altın Çağ” sözü!
08 Nisan 2014 Salı, 08:03

Bu sütunlardan duyurduğumuz ilk adaylık açıklamasıyla yola koyulan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dün itibariyle mührü elde tuttu.
Mazbatası alınca…
Tarihi belediye binasına geçerek, yeni 5 yılın dönemine ilk adımları da atmış oldu.
Yeniden seçilmesi ve il genelini ilk yönetecek olmasıyla beraber, adını tarihe altın harflerle yazdırdı.
Dualı, mehterli ve bandolu karşılama töreninde konuşan Altepe, Bursa’ya “Altın Çağ” sözüyle düne damgasını vurdu.
Milletvekillerinden İsmet Su ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile ilçe başkanlarının yanı sıra, yeni meclis üyeleri de oradaydı.
Yeniden aday olmayan veya aday gösterilmeyen belediye başkan aday adayları ve eski meclis üyeleri ile eski milletvekillerini de gördük.
Büyükşehir ve büyük ilçe belediyelerine başkan adaylığındaki rekabete rağmen, dünkü birlik ve beraberliğin görüntüsü, takdir edilecek tablo…

…VE MAKAM KAPISINI SÖKTÜ!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yerel seçim dönemindeki başlıca vaadini, ilk gününde gerçekleştirdi.
Şeffaflık ve halkta bütünleşik bir yönetim anlayışının simgesi olarak, dün makam odasının kapısı sökülüp kaldırıldı.
Devir teslim töreninde konuşan Edebali, hedef-lerindeki ideal şehri oluşturmak için öncelikle yönetimsel bir anlayış olarak, sistemli, pren-sipli ve özverili çalışacaklarını vurguladı.

CHP’Lİ BAŞKAN, ŞOKA UĞRATTI!

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Paşabey Arslan ve yeni meclis üyeleri, CHP’li yeni Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı kutlamaya gitti.
Türkyılmaz, “herkesin belediye başkanı olabilme” mesajı verirken, yönetimsel anlayışa ilişkin olarak, çalışmak kadar, “dürüstlük” de vurgulandı.
Arslan, Mudanya ve halkının yararına görecekleri çalışmalar için destekleyici olacaklarını söylerken, söz edilen bir ifadeyle bir an soğuk hava estiğini de öğrendik.
Türkyılmaz’ın, yönetime gelmeleriyle şaibeyi kaldırmaktan söz ettiğini ve bu ifadenin, AK Parti’de rahatsızlık yarattığını duyduk.
Arslan’la konuşunca…
Türkyılmaz’ı eleştirirken, “Nezaket ziyaretinde, itham eden şaibe sözü ortaya atılmıştır, ancak bunu kabul etmedik ve muhatap görmedik.” diyor.
AK Parti’nin eski milletvekillerinden Mehmet Emin Tutan’la karşılaştığımızda, “Mudanya’nın 1 yıl sonraki halini şimdiden çok merak ediyorum.” diyordu. CHP döneminin başarılı olamayacağını savundu.

NİLÜFER'DE TARİHE GEÇTİ!

Nilüfer Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısı yapılırken, başkan yardımcıları da, yapılandırıldı.
Ağabey konumundaki Turgay Erdem, yeniden yardımcılığa getirilirken, görev alanına koordinatör tanımı getirildi.
CHP’li 25 yaşındaki üye Yalçın Işıkyıldız da, “en genç” yardımcı olarak atandı ve tarihe geçti.
Ahmet Çakıcı yeniden ve teknik alanda, Adil Kayaoğlu, temizlik, sosyal işler ve sağlık alanında, Nazlı Yazgan imar ve planlama alanında, Bukle Erman da, basın, halkla ilişkiler ve kültür alanında, yardımcı yapıldılar.

DÜNDAR'DAN GÜVENCE!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, kendi ilçesinde görevine yeniden ilk seçilen olarak tarihe geçti.
Törenle görevine devam eden Dündar, “Vatandaşlarımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Önümüzdeki 5 yılda onlara layık olarak görevimizi hakkıyla yerine getireceğiz.” diye konuşuyor.