Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dünkü yeni gelişmeyle CHP’de kritik günler...
21 Şubat 2014 Cuma, 08:14

CHP, Bursa’da toz duman…
Meclis üyeliklerine adaylıklar, atamanın pardon kontenjanın yanı sıra, örgüt sandığıyla da oluştu, ancak…
Millete demokrasi ve hukuk vaat edilirken, Bursa’da kendi durumuyla yerel halka kötü bir demokrasi ve hukuk görüntüsü veriyor.
Dünkü makalemizde, “AK Parti’nin en büyük rakibinde, “bunalımlı” bir süreç yaşanacak!” demiştik.
Örgüt kaynıyor.
Yanı sıra…
Belediye başkan adaylarına yönelik tartışmalar vardı, belediye başkan adaylarının, kendi siyaset kurumuyla ihtilafları gündeme geldi.
Özellikle…
AK Parti’nin yeniden adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye karşı büyük iddia yaşanıyordu ki…
CHP’de, tepe karıştı!
Sular durulmuyor.
Nilüfer’de sancılı ve olaylı şekilde kayda geçirilen aday liste yüzünden örgüt yönetimi ile belediye başkanının arası açılırken, durum vahim…
Taraflarca sarf edilen sözler, çekilen ve savrulan kılıçların çıkardığı sesler gibi, CHP ve kenti çınlatıyor.
Dün…
Sıcak gelişmeler sürdü.
CHP Genel Merkezi’nin oluşturduğu nihai listenin Bursa’da değiştirildiği gerekçesiyle de yasal itirazlar gelişti.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in sağ kolu olan, ancak CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin tarafından son dakikada üzeri çizilen Ali Karamık…
Boş durmadı.
Nilüfer İlçe Seçim Kurulu’na yapılan başvuruyla itiraz etti.
Yine…
CHP Genel Merkezi’nden onaylı ve bildirilen listeye göre 25. sırada yer alan Fahrettin Çakan ile 23. sırada yer alan Osman Güney de, çıkarıldıkları gerekçesiyle Karamık gibi, yasal itirazda bulundular.
İlginç bir başka gelişmeye göre ise, Çakan’ın listeden çıkarılıp yerine yazıldığı ifade edilen Nazım Top da, adaylıktan çekildi.
Şimdi…
Ortaya atılan bir husus daha var ki, CHP İl Başkanı Metin Çelik ve CHP İlçe Başkanı Özgür Şahin’in, “CHP Genel Merkezi’nden onaylı listede hukuki olmayan şekilde oynama yapıldığı” gerekçesiyle haklarında suç duyurusunun yapılabileceği konuşuluyor.
Dün itibariye…
Gözler, itiraz sonucunda!

EDEBALİ'YE GÜN DOĞDU!

CHP’deki gelişmeler ve özellikle aday listelere yorumlar, öncelikle Yıldırım’ı gündeme getiriyor.
AK Parti’nin Yıldırım adayı İsmail Hakkı Edebali’nin beraber çalışacağı meclis üyeliği listesi, hem her kesimi kucaklayıcı hem de deneyimli duruyor.
Edebali de, Bursalı ve ortak kentli bilincinin yanı sıra, Türkiye’nin tüm coğrafyasını gözeten bir önem ve iletişimiyle dikkati çekiyor.
Hemşeri dernekleriyle etkin iletişim kuran Edebali, son durum itibariyle farklı düşünce ve ön yargılardan uzak olabilecek bir saha çalışması yürütüyor.
İstikrarlı iletişim ve samimiyet düşüncesiyle tanıdığımız Edebali’nin, elbette ki, bazı kişi ve çevrelerle böyle olmasını istemeyenler veya aralara duvar ördüklerinin farkında olmayanlar bulunabilir.
Elbet…
Bunu da, çözecektir!