Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erdoğan’la fırsatı böyle buldu!
14 Nisan 2013 Pazar, 08:14

Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası, aralarındaki ihtilafı sonlandıran protokole imza attılar.
Çözüm denilirken…
Aksine, esnafa getirisi olmadığı ve mağduriyetin devam ettiği gerekçesiyle de, odanın başkanına tepkiler gündeme geldi. Şaşırdı, dayanamadı ve Ramazan Çalan, görevi bıraktı.
Halefi, Ramazan Umur, şimdi işbaşında!
Umur, görüşme ve pazarlıkların içerisindeydi. Başkanlığı üstlenmesiyle de, sesini hemen yükseltti ve sert konuştu.
İmzalara rağmen, ayrıca çözüm anlaşmasının tek taraflı olarak tanınmadığı da açıklandı ve başa dönüldü.
Belediye başkanından ziyade, ulaşım şirketinin genel müdürlüğünü yürüten Levent Fidansoy’a tepki var. İstifası da isteniyor.
Başkan Recep Altepe ise, şirketin yönetim kurulu başkanı olmakla beraber, ayrıca danışmanlarından olan Fidansoy’u da olabildiğince sahipleniyor.
AK Parti’nin il başkanından, milletvekillerine; Büyükşehir Belediyesi de, şikâyet edilmeye devam ediyor. Altepe’nin, siyasi iradeyi umursamadığı da, ortaya atılıyor.
Altepe, belediyelerin, zararı da göze alarak, toplu ulaşım gibi önemli bir kamu hizmetini yapma zorunluluğunu vurguluyor. Esnafın ise, ticari düşünce nedeniyle zararda çekilebileceğini söylemişti.
Umur, yıllardır minibüsçülük ve otobüsçülük yaptıklarını, başka bir meslek yapabilme zorluğuyla pes edilmediğini anlatıyordu.
Medya ise, farklı günlerde “Anlaştılar” veya “Anlaşamadılar” haberlerine yer verirken, tutarsızlığa da şaşırıyor.
Son noktayı, siyasi irade ve hukuk ortaya koyabilecektir.
AK Parti, tek ağızdan siyasi irade görüşünü açıkça söylemedi. Esnaf, kendi mağduriyetini ve haksızlığını ortaya atıyor ise, bir diğer muhatabı, yargı kurumudur. Dün, bu satırları kaleme alırken...
Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Ramazan Umur, önceki gün Ankara’da, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlunun düğününe katıldı.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la da bir an görüşme fırsatı elde ettiğini öğrendik.