Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Faruk Çelik, ‘Başbakan’ yardımcısı mı?
19 Kasım 2015 Perşembe, 07:26
Bakanlar Kurulu’nun yeniden kurulmasına sayılı saatler kala, Bursa’da tahminlerle dolu meraklı bekleyiş oluştu.
1 Kasım’ın ertesiyle…
AK Parti’nin en iyi sonuç elde ettiği bir kent olunca, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun devam edeceği, ağırlıkla konuşuluyordu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla anılan Efkan Ala’nın da, yeniden İçişleri Bakanı yapılacağı ortaya atılıyordu.
Rotasyonla Şanlıurfa’dan milletvekilliği devam edecek Faruk Çelik’in yeniden bakan olması durumunda, dolaylı olarak 3 bakan ihtimali de gündeme geliyordu.
Recep Akdağ’ın, yeniden dönüşüyle Müezzinoğlu’nun yerine geçeceği, farklı çevrelerce ortaya atılan bir değerlendirme durumuna geldi.
AK Parti’nin Bursa’daki başarısı dikkate alındığında, Akdağ’ın göreve geleceğine ilişkin söylemler, Bursa’da uzak ihtimal gösteriliyor.
Ala’nın ise, ilk başta yeni dönemin kabinesine alınmayacağı, ilerleyen süreçte bir ara revizyonla kendisine görev verileceği, kulislerde yer buluyor.
Müezzinoğlu ve Ala’nın, güçlü komisyonlarda başkanlık görevleriyle görülmek isteneceği de, farklı iddialar olarak dikkati çekiyor.
Her ikisi veya teki…
Bakanlığa yakın isimler.
Flaş beklenti ise…
Bursa’dan isimlerin dışında, ancak Bursa’yı bağlıyor.
Çelik’le ilgili ihtimaller arasında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olabilmesinin yanı sıra, daha güçlü beklenti olarak, Başbakan Yardımcılığı geçiyor.

Osmangazi’ye ‘vizyon bakış’ bugün AS TV’de

Bugün AS TV’de, saat 20:30’daki canlı yayınla Türkiye’nin en büyük 5 ilçe belediyesinden Osmangazi’ye odaklanıyoruz.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, konuğumuz oluyor.
Bursa’nın merkezini oluşturan ilçede, çözümleri ve dolayısıyla yaşanabilir bir kent için yürütülen başlıca proje ve çalışmaları konuşacağız.
Bursa’da merak edilen önemli bir sürecin son durumunu da, ele alacağız.

Büyükşehir’de,yeni ‘bütçe’ gelecek aya

Bursa’nın ilçe belediyelerinde, yeni bütçeler tamam. Büyükşehir Belediyesi’nin meclisi, ilçe bütçelerini onayacak ve kendi bütçesini karara bağlayacak.
Büyükşehir’in 1.6 milyar TL’lik taslağı, son şeklini almak ve gelecek ay karara bağlanmak üzere, bugün mecliste komisyona havale edilecek.

Trafikte ‘S’ tipi davranış sorunu

Servis taşıtlarının esnaf örgütüne başkanlık yapan Sadi Aydın, hizmet kalitesi ve esnaf haklarından söz etse de…
Öndeki taşıtları hızlı gitmeye iten, canı ve malı tehdit eden parlak far yakma, azami hız kontrollerinde sol şeridi yavaşlatma, ani sollama ve aşırı hız…
Bir hata, tüm esnafı zor duruma düşürüyor.