Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘F.Çakmak Caddesi’ de kapatılsın!
17 Eylül 2016 Cumartesi, 04:51
Teröre karşı…
Huzurdan söz edilmeye devam edilen Türkiye’de, güvenlik için alınan önlemler var ve uygulanması için destekleniyor.
Yeni genelgeyle…
Polisiye tesisler için gerektiğinde güvence altına alınabilmesi için çevre yollarını ulaşıma kapatılması, uygulamaya geçirildi.
Bursa’ya bakarsak…
Tuhaflık yaşanıyor.
Acemler’deki çifte tesis için…
Ara, çift yönlü yol kapatıldı.
Maalesef…
Çekirge’ye çıkılırken, yokuştaki hastaneler ile yakınındaki devlet hastanesine gidişlerin de etkilenmesi nedeniyle ciddi sorun gelişti.
Sağlık için…
Saniyeler kıymetliyken, hastanelere giden ancak kapatılan yol yerine, ana kavşakta 3 kurdele dönüşü yapılmak zorunda kalınıyor.
Önce Acemler’den çevre yoluna dönülüyor. Sonra, ana yolun tersine kurdele dönüş yapılıyor. Sonra da, bir başka kurdele dönüşle kavşağın üzerinden, yokuşa, Zübeydehanım Caddesi’ne çıkılıyor.
Bir acil durumla…
Önceki akşam, yaşadık.
Ambulans ve hasta taşıyan özel taşıtların aciliyeti veya geçiş üstünlüğü çözümü düşünülmüyor. 
Madem öyle…
Acemler’deki gibi önünden ve üstelik binlerce taşıtın geçtiği, İl Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu Fevzi Çakmak Caddesi de kapatılsın.
Ya da…
Askeriye gibi, çevreye kısıtlayıcı önlemler getiren polisiye ana tesislerin kent dışına çıkarılmasını da konuşalım.

Türkoğlu’ndan ‘milli eğitim’ tepkisi

Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, yeni eğitim ve öğretim dönemine sayılı günler kala, eleştirilerde bulundu.
FETÖ/PDY ile mücadele sürecine değinerek, “Açığa alınmış ya da ihraç edilen öğretmenlerin durumu muamma, ayrıca yerlerine atanan öğretmenler başlamamış. Yeni atanacak öğretmenler, mülakata alınmamış.” diyor.
Kitap sıkıntısı da vurgulanıyor.

Cemil Aydın, Zabıta’yı unutmuyor

Zabıta teşkilatları, özveriyle görevlerini yaparlarken, önem ve kıymetini bilen muhalefetteki tek siyasetçi; muhalefetten Cemil Aydın’dı.
Osmangazi Belediye Meclisi’nin MHP sözcüsü Aydın’ın, ‘Zabıta Haftası’ nedeniyle paylaştığı kutlama mesajı, gönüllerde yer etti.

Hababam Sınıfı’ndan 1 yıldız daha kaydı

Türkiye’nin birbirine düşürüldüğü yıllarda, gönülleri; toplumu aynı salon ve ekranlar başında buluşturan Hababam Sınıfı’ndan bir yıldız daha kaydı. Tarık Akan... Allah rahmet eylesin.