Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gençlerden, ‘uluslararası’ mercek!
24 Eylül 2016 Cumartesi, 04:55
Gençler…
Ne kadar donanımlı bireyler olabilirlerse, Türkiye de yarınlarının hedeflerine o kadar hızlı yaklaşmış ve başarmış olacaktır.
Dış dünya…
Türkiye’nin gündemi ve gelişmelerinde zaten yıllardır etken olurken, günümüzde size olağanüstü şekilde yaşanıyor.
Uludağ Üniversitesi’nde 1995 yılında kurulan ‘Uluslararası İlişkiler Topluluğu’, ilgili tüm öğrencilerin gündemden haberdar olabilmesini, düşünce ve öngörülerle gençlik adına katkı verilebilmesi gayesini taşıyor.
Sosyalliğin olduğu, amaç, misyon ve hedefe yönelik etkinlikleriyle de aktif öğrenci toplulukları arasında gösteriliyor.
Türkiye’yi, kapanık değil aksine sahip olduklarıya dışa açılabilen, belirleyici olabilen bir ülke konumunda görebilmek için katkı koymuş bulunuyor.
Enes Uçak’ın başkanlığındaki topluluk, internet sitesinin yanı sıra, tanıtım, mesaj ve etkinlikler için popüler Youtube üzerinden görüntü paylaşım kanalı da açtılar.
Bursa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutlayan bir mesajı, turistk görüntülerin yer aldığı sempatik müzikli bir videoyla sosyal medyada paylaşmışlardı.
Sosyal medya hesaplarıyla…
Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun tanıtımları yapılırken, öğrencilerin katılımları için yeni dönemle banko çalışmaları da dikkati çekiyor.
Tüm yapılanlar…
Asıl doğrular için mücadele eden, ufku açık ve üstelik ufuk koyabilen, toplum, aile ve iş hayatına olumlu etki yapacak çalışmalar…

Wilco bugün Misi’de

Tarihi Misi köyü yani yürürlükteki adıyla Gümüştepe, yarın Nilüfer Belediyesi’nin lezzet buluşmasına yeniden ev sahipliği yapacak.
Tatil keyfiyle…
10. Misi Yerel Lezzetler Şenliği, saat 13:00’te başlayacak.
Türk TV’sinde, ‘Wilco’nun Karavanı’ adındaki gezi programıyla bilinen, fotoğraf ve haberciliğinin yanı sıra, aşçı da olan Hollandalı Wilco van Herpen de katılıyor.

AK Parti’de ‘danışma’ meclisleri

Yarın…
Bursa’nın Gemlik, Orhaneli, Keles ve Harmancık ilçelerinde, AK Parti’nin danışma meclisi toplantıları yapılacak.
Milletvekilleri katılacak.
Bursa Milletvekili; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile İl Başkanı Cemalettin Torun, Gemlik’te olacaklar.

Nazım Hikmet Kültürevi’nde ünlü eserlerle ‘sezon’ açılışı

Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi’nde, yeni sezonun açılışının, çok özel bir sergiyle başladığı açıklandı.
Türk resim ve heykel sanatının önemli eserleri, kuruluşunun 20. yıldönümünü kutlayan özel Evin Sanat Galerisi’nin karma sergi olarak, sanatseverlerle buluşturuluyor.