Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gurbetçi oyları için 8 günde 4 ülkeyi dolaştı!
01 Haziran 2015 Pazartesi, 07:27
AK Parti, yurt dışındaki Türkler'e yalnız olmadıklarını gösteren bir siyaset, hükümet ve devlet işleyişi yürütüyor.
Artık, oy kullanıyorlar!
Anavatan'nın geleceği için de düşünce ve beklentileriyle önemsenen gurbetçiler, temel bir vatandaşlık görevini yerine getiriyorlar.
AK Parti Genel Merkezi'nin yurt dışına dağılan heyetleri, oy uygulamasının duyurulması ve işlemlerin yürütülmesi için rehberlik, AK Parti'ye destek için kampanya yürüttü.
Konsolosluklarda oy verme, dün sonlandı.
Bursa Milletvekili Mustafa  Öztürk de, 8 günde 4 ülkeye giden heyette yer aldı. Bulgaristan'da Sofya, Yunanistan'da Atina, Makedonya'da Üsküp ve Almanya'da Berlin'deydi.
Öncelikle Türkiye ve elbette ki AK Parti açısından, son derece verimli çalışmalar yapıldığını ve önemli sonuçlar elde edildiğini vurguluyordu.
İlk sözleriyle…
"Yurtdışındaki 2 milyon 4 bin seçmenden 1 milyona yakını, sandığa gitti. Bu sayının, 1 milyonu geçeceği tahmin ediliyor."
CHP ve MHP'nin yurt dışında varlık göstermediğini ve gurbetçilerden uzak olduğuna işaret ederken, bir durum tespiti yapıyor.
Söylediği…
"AK Parti ve hükümetine ilgi, takdir ve destek ifadeleri, bizlere gurur veriyor ve mutlu ediyor. B durum, Türkiye'nin istikrarı ve geleceği için de göstergedir."

YERLİ OTOMOBİL DEĞİL, SANKİ CASUS UYDU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin üretimi için farklı zamanlarla muamma mesajlar veriyor.
Otomotiv kenti Bursa için bir görev beklentisi gündemde olsa da, somut çalışma olmadığı da, ortaya atılıyor.
Kocaeli'ye AR-GE, Sakarya'ya üretim ve Bursa'ya test görevleri verilmek istendiğini, bir makalemizle aktarmıştık.
Işık'ın milletvekilliğini yürüttüğü Kocaeli ve Sakarya'dan oluşan bir havzanın gözetildiğine ilişkin düşünce taşıyoruz.
Işık, dün gündeme yansıyan yeni bir açıklamasında,  "Evvelki gün hayırlı bir imza attık. İnşallah yerli otomobilin startını veriyoruz." diyor.
Muamma devam ediyor.
Üstelik…
Sanki, casus uydu yapılacak.

DİYARBAKIR'A UÇUŞLAR TEBESSÜMLE

Bursa'dan Diyarbakır'a da uçulması, geç ve tereddütlü kararla gerçekleşmişti, ancak tam doluluk oranlarına ulaşıldı.
Diyarbakır Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şehmus Şeviş, haftada 2 kez gerçekleştirilen seferlerin, 3 güne çıkarılabilmesini gündeme taşıdı.
Gerekçeyi anlattı.
"149 kişilik uçaklarda yüzde yüz doluluk oranlarına ulaştık. Uçak seferlerine büyük bir talep var. Resmi rakamlar, Bursa giden-144+4, Diyarbakır gelen-145+3 gerçekleşmiştir."
Sözün özüyle…
"Hemşehrilerimizin, bu seferlere sahip çıktığının göstergesidir."

VEKİL SATTI, BAŞKAN ALDI

Pazaryeryerleri, siyasi partiler ve milletvekili adayları için vazgeçilmez bir iletişim kurma ve kampanya yürütme mecrasıdır.

AK Parti'nin bir turunda, tezgahın başında milletvekili Hüseyin Şahin vardı ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, müşterisi oldu.

TÜRKER'DEN YOKSULLUK ELEŞTİRİSİ

Bursa'da hükümeti eleştiren DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verilerini esas aldı.
Türker, "Nüfusumuzun yüzde 40'ının yoksul olduğu söyleniyor. Bu rakama bakıldığında 31 milyonu buluyor. Oysa bu rakam 2002 kayıtlarına göre 17 milyon civarındaydı. " diyordu.