Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İMO’lu gençler işbaşında!
13 Mayıs 2016 Cuma, 07:58
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni, devlet ve ve özel sektöre ait proje değerlendirmeleri ve açılan davalarla duyarız..
Kongre süreçleri ve kapsama giren konularla da; büyük, ağabey konumundaki inşaat mühendislerinden girişim ve açıklamalar da gündeme geliyor.
Dün ise…
İMO Bursa Şubesi’nin Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz ve Osman Volkan Turan ile İMO Basın Danışmanı Sebile Çetin’i konuk ettik.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle genç meslektaşlar için 18 Mayıs’ta Altın Ceylan Tesisleri’nde yapılacak buluşmaya, davet ediliyorduk.
İlerleyen dakikalarla…
Mesleki ve sosyal sorumlulukla yapılan ve yapılacak çalışmaları dinleyince de, büyükleri, ağabeyleri gibi, onlar da çalışıyorlardı. 
‘Yeşil binalar’ olarak, enerjisini ve döngüsünü kendi içerisinde temin eden bir bina teknolojisini, bir panalle anlatmaya hazırlanıyorlar.
Kamusal sorumlulukla beraber, sosyal sorumluluk da vurgulanıyor ve ulvi bir çalışmanın yapılacağı da ifade ediliyor.
Fiziki koşulları yetersiz okullarda, onarım işleri yapılmak isteniyor. Edinilen bilgilere göre de, harekete geçilecek.
İş arayan meslektaşların iş gücü talep edenlerle iletişim kurmasını sağlayacak mobil uygulama da, dile getiriliyor.
Genç meslektaşımız; atom karınca Çetin’le de beraber, karşılıklı düşünce ve katkılarla keyifli bir sohbet ettik.

Başkanlar aynı sahnede

Bursa’da, projelere ayrı veya ortak davalar açan akadamik meslek odaları, bu kez sanatın sahnesinde bir araya geldiler.
İnşaat mühendisi Suat Ayani, koro şefiydi.
Bursa Akademik Oda Üyeleri Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun 2016 Bahar Konseri’nde, başkanlar da ‘Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme’ ve ‘Meşesiz Dağlarda Meleyen Kuzu’  ezgilerine ortak olarak, renk kattılar. 

‘Soma’lı ‘kutlama’ günü

Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilcisi Nejla Yörüklü, ‘Ulusal Peyzaj Mimarları Günü’ nedeniyle bugün özel etkinlik düzenleyeceklerini açıkladı.
Bursa Akademik Odalar Birliği’nde saat 17:30’daki buluşmada, kokteyl ve ardından kamusal yaklaşımla ‘Soma Forumu’ yapılacak.

CHP’li Şahin’den anneye ‘şifa’ duası

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin eski başkanlarından, CHP’li Necati Şahin, annesinin geçirdiği felç nedeniyle üzüntü yaşıyor.
Anne Türkan Şahin, Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde tedavi altında bulunurken, ‘acif şifalar’ diliyor ve Şahin Ailesi’ne “Geçmiş olsun” diyoruz.