Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘İtibarlı’ ve ‘üretken’ üniversite!
20 Nisan 2016 Çarşamba, 07:26
İlk yılının bitimiyle…
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’dan çalışmalarını dün dinlediğimizde, Bursa adına sevindik.
Yıllarca…
Tıp hizmetiyle anılan ve farklı zamanlarda siyasi tartışmaların gündemine gelen üniversite, Ulcay’la şimdi yeniden yapılanma yaşıyor.
Bilimci kimliğiyle…
Türk Sanayisi ve iş dünyasına katkıları bulunan Ulcay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söz edilen süreçle işbaşına geldi.
Dünkü sunumla…
Kurumsal olarak, “Bilimden üretime, üretimden ekonomiye” denilmesi, yeni dönemin yol haritasını anlatıyor.
Günümüzle…
Ulcay’ın, “4. sanayi devrimi, ancak 3. nesil üniversitelerle yapılacak” ifadesini kullanması, artık sahip olunan bir büyük hedefi, iddiayı vurguluyor.
Türkiye’nin ilk 10 üniversitesi arasında olmak…
Mekansal ve çevresel koşullardan akademik program ve bilimsel çalışmalara varıncaya kadar, kararlar ve faaliyetler gündeme taşınıyordu.
Akademik kadroya takviye, bilimsel gelişmelerin içerisinde olmak, araştırma ve geliştirmeye önem vermek, dikkati çekiyor.
Yeni hasteneler yapılıyor. 2 bin taşıtlık otoparkıyla Sosyal Yaşam Merkezi’ne başlanıyor. Çağdaş mimari özelliğe sahip yüksek kapasiteli cami projelendiriliyor.
Yapılacak iş çok, çünkü…
Yılların yavaşlığı, kaybı var.
Üniversitelerin rekabetiyle…
Değerli diploma önemseniyor.

‘Bilimsel’ şenliğiyle Bursa!


Bursa’da sanayi ve teknoloji, sadece işletmelerden ibaret ve sektörel olmuyor.
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Kültür A.Ş. tarafından yönetilen Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde, eğlendirirken öğreten bilim öğretisi ve faaliyeti yürütülüyor.
Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği de, Merinos Parkı’nda ve 6-8 Mayıs’ta mucit toplum özelliğimiz, gündeme taşınacak.

Nilüfer’de ‘sağlıklı’ internet


Nilüfer Belediyesi, açık alanlar için toplum sağlığını tehdit etmeyecek sinyallere sahip ücretsiz internet  başlattı.
Güneş enerjisiyle çalışan kablosuz internet erişim noktası ve şarj üniteleri, başlıca park ve açık alanlarda uyglunacak.
Beşevler Kırçiçeği Parkı’nda, tanıtım yapıldı.

MHP’li Aydın’dan başkana teşekkür


Osmangazi’de sıkı muhalefetiyle tanınan MHP’li meclis üyesi Cemil Aydın’dan, bu kez dün tebrik ve teşekkür açıklaması geldi.
Tarihi Kent Koşuları’nın TRT’den canlı yayınıyla tarihi ve kültürel eserlerin tanıtıldığını vurgulayarak, vesile olan Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti.