Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kan üzerinden siyaset yapılmaz
14 Ekim 2015 Çarşamba, 07:50
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu Bursa’da dinleyince, güçlü insani duygularımızla dehşete kapıldık.
Tarihi terör eylemiyle…
AK Parti ve yönettiği hükümete yönelik eleştiri ve tepkilere, üslubu ve konumunca gereken karşılığı vermek istiyordu.
Ankara’daki dehşet anlarından sonra, 50’yi aşkın ambulans ve hastanelerdeki hazırlıkları vurgularken, provokatörlerin yine sahnede olduğunu anlattı.
Kan ihtiyacı olmamasına rağmen….
Hastanelerin önünde, sahte ‘Kan anonsları’ yapıldığını, halkın hücum ettirilmek, tedirginlik ve karmaşa yaratılmak istendiğini söyledi. Anonsları yapanlardan birinin sendika üyesi olduğunu vurguladı.
Önemli bir detaya dikkati çekerek, “Diğer kan gruplarından olanlara da verilebilen 0 RH (+) kanı, aciliyetle yaralılara vermeye başladık.” diyordu.
Sözlerinin devamıyla…
“0 Rh (+) kanla vakit kazanıp, hayat kurtarmaya çalışırken, ambulansları zorlaştıran ve hayat kurtarmalara engel olan davranışlarla karşılaştık.”
Huzur bozmakla kalınmayıp, ‘Ölü sayısının artmasının istendiği’ ifadesini de kullanırken, HDP’ye mesajı vardı.
‘Gerçek dışı’ yüksek rakamla ölü sayısı açıkladığı gerekçesiyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı eleştirdi.
‘Ölen canlılar’ üzerinden siyaset yapılamayacağını dile getirirken, “Ya özür dileyecekler ya bedel ödeyecekler.” ifadesini kullanıyordu.
Hükümetin sesini, Bursa’dan yükseltti.

Esgin’den çifte ofis açılışı

AK Parti’nin milletvekili adayı; Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Mustafa Esgin, bugün seçim ofisleri açıyor.
İlçelerin meydanlarında; Karacabey’de saat 11:00 ve Mustafakemalpaşa’da saat 18:00’deki açılış törenlerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katılacak.

Efkan Ala, bugün AS TV’de

Bursa’dan aday gösterilen AK Parti Erzurum Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala,  bugün saat 19:00’da AS TV’ye canlı yayın konuğu oluyor.
Bursa Hakimiyet kadrosu olarak, Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna’nın yönetiminde, Haberler Müdürü Bilgehan Hacıoğlu ve Şehir Haberleri Editörü Canan Deniz’le beraber, sorularımızla gündemi konuşacağız.

‘Demokrati Sol’ lider, Bursa’ya geliyor

DSP PM Üyesi Murat Özbilge, dün kentine dönerken, Genel Başkan Masum Türker’in 17 Ekim Cumartesi günü örgüt ve halk ziyaretleri için Bursa’ya geleceğini söylüyordu. Ankara’da dün Tren Garı’na 50 metre yakınında, bir patlamaya tanıklık ediyordu. Şüpheli paket, fünyeyle patlatılmıştı.