Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Korupark’ta ‘düğüm’ çözüldü!
15 Şubat 2016 Pazartesi, 07:22
Bursa’nın, gayrimenkulde en büyük özel sektör yatırımı Korupark Evleri’yle ilgili olarak, bazı iddialar ortaya atılıyor ve gözler Osmangazi Belediyesi’ne çevrilmiş oluyordu.
Mahkeme kararı gerekçesiyle…
Korupark Evleri’nde, zemin katların ruhsata aykırı olduğundan söz edilirken, geçen sürede ise iskanın gerçekleşmiş olması nedeniyle ortaya çıkan durum, tartışma konusu ediliyordu.
Elbette ki..
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın, ‘gereğin yapılacağı’ doğrulutusundaki açıklaması da, merak uyandırıyordu.
Edindiğimiz bilgi…
Osmangazi, gereğini yaptı!
Yani…
Düğüm çözüldü.
Bu sonuca varılırken…
Korupark Evleri’nde, mülkiyet ve ticareti engelleyen durum ortadan kaldırılmakla beraber, uzun soluklu dava içerisine iten durumun da artık ‘gündemde olmadığı’ bilgisi bulunuyor.
İmar uygulamasına esas planlama kararındaki bir notla ilgili hukuki kararın, ‘kazanılmış ruhsat ve yapı kullanma iznini ortadan kaldıramayacağı’ görüşü bulunuyor.
Osmangazi Belediyesi, kendi içerisinde hukuki bir yanlışlık ve düzeltmeye paralel olarak, Korupark’ta iddiaya konu edilen daireler için konulan tapu şerhlerinin kaldırılması için de tapu müdürlüğüne yazı gönderdi.
Resmiyetle…
Son durum ortada!
Danıştay’da süren bir başka davanın da, ilçe belediyesinin vaktiyle verdiği ve sonradan anlaşılan yazı gerçeği doğrultusunda da, yine Korupark’ı etkilemeyeceğinden de söz ediliyor.

Türkmenler’e AK Parti’den ‘yardım’ eli


Bursa, Suriye’deki iç savaş ve fırsat oyunlarından olumsuz etkilenen Bayır bucak Türkmenleri’ne yardım için kenetlendi.
Bir siyaset kurumu olarak, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı da, partililer ve vatandaşların katkılarıyla organize çalışma yürüttü.
Bugün…
Konvoy uğurlanıyor.
TIR’ların birinde un, ötekinde çeşitli gıdalar bulunuyor.
Yardım organizasyonu, devam ettirilecek.

Mimarlarda ‘görev’ dağılımı


Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ndeki kongrenin ardından…
Yönetim kurulunda, görev dağılımı yapıldı.
Can Şimşek’in 2. başkanlığı döneminde, rakip listeden yönetime seçilen Ömer Faruk Şahin ve Nazlı Yılmaz, sonuca istinaden kazanılan üyelikleriyle görev yürütecekler.
Şimşek’e yardımcılık, Üzeyir Güven’de oldu.

Büyükşehir’den Suriye’ye, ‘ilaç yardımı’ kampanyası


Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar tarafından ilçe belediyelerine teslim edilmek üzere, acilen ‘ilaç bağışı kampanyası’ başlattığını duyurdu.
Başkan Recep Altepe, Suriye’deki savaş koşulları içerisindeki halka sağlık yardımı için “Evlerimizde bulunan ve kullanılmayan tüm ilaçları kendilerine göndermemizi istiyorlar.” diyor.