Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Koşuyla ‘hukuk’ arayışı!
30 Mart 2016 Çarşamba, 07:54
Hukuk sistemi ve adalet endişesi taşıyan Bursa Barosu, sesini duyurabilmek için siyasetten soyut, ancak mesaj verecek bir organizasyon düzenledi.
Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, farklı mesafeler ve yaş gruplarına göre yapılacak Bursa Adalet Koşusu’nun, ‘adalete koşmak’ gibi anlam taşıdığını söylüyor.
Duyurulması için dün gazetecilerle bir araya gelinirken, Türkiye’nin sıcak gündemi de soruldu ve hukukçu kimlikle yorum alındı.
Cumhuriyet gazetesinin yayın yönetmeni Can Dündar ve Ankara’da temsilciliği yürüten Erdem Gül’ün, Anayasa Mahkemesi’nin yargılanma süreci, öncelik taşıyordu.
Yargılama, ölçüt kabul ediliyor.
Demiröz, Dündar’ın yeniden tutuklanacağı ve Gül’ün ise serbest kalacağı öngörüsünü, önemle ifade ediyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin değerlendirmeleriyle ‘yargıya baskı oluştuğu’ düşüncesinde bulunuyor.
Dündar’ın, olasılıkla yeniden tutuklanmasının, Türkiye’de, yargının bağımsızlığını kaybetmiş olması anlamına geleceğini vurguluyor.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da tepki gösteren Demiröz,  “Hukuku bilmeyen bir adalet bakanı var.” ifadesini kullanıyordu.
Bu arada…
Türkiye’yi, sağlık hukukuyla tanıştıran sportmen avukat Okan Dursun da, koşuya ait özel formasıyla fotoğraf karesindeki yerini almıştı.
Koşu, 3 Nisan’da!

Nilüfer’e ‘sanatsal’ övgü

Nilüfer Belediyesi’nin 5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nin açılış oyununda sahne alan sanatçı Zafer Diper, övgüde bulundu.
Diper, “Bu koşullar İstanbul’da yok. İstanbul’u bırakıp, Nilüfer’de tiyatro yapmanın keyfini mi yaşasak…” diyordu.
Kendi anı defterini tutan Diper, Nilüfer’deki buluşma için “Görkemli bir belediye, görkemli bir festival sağ olun” diye yazdığını açıklıyordu.

Yıldırım’da ‘kültürel’ dayanışma

Yıldırım Belediyesi, sahnelenen tiyatro oyunlarında, biletlere eşdeğer sayıdaki 10 bin dolayında kitabı, farklı kentlerdeki öğrenci ve askerlere ulaştırdı.
Sezonla çeşitli eserler, tiyatroseverler ve öğrencilere izletilirken, duyurulan kültürel kampanya; ‘1 kitap 1 bilet’ sloganıyla yürütüldü.

Gençosman Kavşağı kim kime dum duma

Gençosman Kavşağı, Bursa’nın en işlek ve önemli kavşaklarından, ancak yaşanan taşıt ve yaya trafiği cenderesi, bunaltıyor.
Taşıtların umursamazlığı, yayaların umursamazlığıyla birleşiyor.
Minibüsçülerden hata yapan, tüm meslektaşlarını zor durumda bırakıyor.
Trafik polisi şart!