Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Maç varsa ‘trafik’ kaosu var!
02 Şubat 2016 Salı, 07:31
Bursa olarak…
Pazar günü, tarih yazdık.
Yeni stadyumla…
Bursaspor, Kupa’da elendi.
Kentin markası sayılan Bursaspor’un uğruna Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ve ısrarla Bursaspor’a devri istenen stadyumda, baharı andıran havada buz kestik.
Üstelik…
45 binlik arena, yarılanmadı.
Üstelik.
Rakibin taraftarları, tribüne alınmadı.
Amedspor Sportif endişesiyle…
Biz bize maç.
Rakibin taraftarı, stadyumun etrafına bile yaklaşmamıştı, ancak kentin trafik düzeni, böyle bir maçla da felç oldu.
Bursa Büyükşehir Stadyumu’nun odağında bulunduğu, Osmangazi ile Nilüfer’in buluşturan bir bölge ve oldukça geniş çevresinde, trafik kaosunu da yaşadık.
Aslında…
Kent düğümlendi.
Anlaşılan…
Dünyaya örnek bir stadyuma kavuştuk, ancak çevre yollarıyla bağlantılı kesin veya geçici uygulamaların olmadığı bir düzen içerisinde, maç günleri vay halimize…
Trafik yönetiminde, maç günleri için önlemler, kısıtlama ve yasaklamaları olabiliyor, ancak günlük hayat gerçeği unutulmamalıdır.
Günlük hayat aksıyor.
Polisiye uygulama şart.
O maç günü…
Çekirge Devlet Hastanesi’nin kavşağında, trafik lambaları çalışmıyordu. Çevresiyle beraber, ilçeleri de birbirine bağlayan yollarda, çileyi yaşadık.
Maç günleriyle…
Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden, stadyum ve yan yollarıyla sınırlı kalmayan kent trafiği yönetimi bekleniyor.

Şahin de listesini açıklıyor


Mimarlar Odası’nın başkanlığına aday Ömer Faruk Şahin, yönetim listesine son şeklini vererek, bugün resmi açıklamayı yapacak.
Şahin’in, ‘Mimarlıkta Değişim Hareketi’ ekibinde, İlhan Altay, serhat Aytığ, Gökhan Köse, Nazlı Yılmaz, Fuat Kumova, Necati Demirtaş,Murat Evke, Eldar Melikşah, Nilay Gürel, Duygu Çakmak, Seymen Akarsu ve Elif Gülşen Akın’ın yer aldığını duyduk.

MHP’den ‘takip’ siyaseti


Osmangazi’nin meclisinde MHP’nin sözcüsü Cemil Aydın, ısrarlı takip ve çalışmalarıyla kamu lehine yeni bir sonuç alındığını duyurdu.
Tophane’de, belediyenin restore ettirdiği ve sembolik bedelle TRT’ye tahsisli Sur Üstü Konağı’na ilişkin kiralamanın sona erdiği ve tahliye bildirimi yapıldığı açıklandı.

Tarihi Cumalıkızık’ta ‘nostaljik’ hatıra


Tarihi Cumalıkızık’ta, yeni aktivite olarak, ‘Osmanlı’ fotoğrafını da yaşamak mümkün oluyor.Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları Hakan-Feray Koyunlular çifti, tatil günü böyle yapmışlar.