Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Milletvekili adaylığında, “10 Şubat” gerilimi!
12 Ocak 2015 Pazartesi, 07:46
Milletvekilliği için…Siyasi partiler hareketlendi. Gözler oralarda, ancak…
Kamu ve kamu kurumu niteliğindeki yerlerde yöneticilik yapan ve alt personel durumunda olanlar da, düşünceler içerisinde bulunuyor.
Milletvekilliği arzu edilirken…
Aday adaylığı ve adaylık sürecine ilişkin olarak, yürütülen görevin de ötesinde, var olan kurumsal bağın sonlanması da gerekiyor..
Doğrudan kamu personeli olanlar, aday yapılmamaları durumunda dönebiliyorlar. Kamu kurumu niteliğindeki yerlerde ise, yöneticilik yapanların geriye dönüşleri olamıyor.
Aktardığımız üzere…
Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, bir süre önce CHP’ye üye olmasıyla ilk adımı atmış oldu.
Görevine, devam ediyor.
Yerel seçimlerde CHP tarafından Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilen Necati Şahin de, tanınan yasal takvim zamanını beklemeyip, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin başkanlığını bırakmıştı.
Etik ve ilkesel adım vurgulanmıştı.
Genel seçim süreciyle…
Yüksek Seçim Kurulu, yeni esaslar yayınladı.
Yürürlüğe girdi.
Kamu ve kamu kurumu niteliğindeki yerlerin yönetici ve alt personelinin, milletvekili adaylığı için de 10 Şubat 2015 tarihine kadar ilişiğini kesmeleri isteniyor.
Özellikle…
Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve sendikalar ile kamu bankalar, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlara, yollarını çizmeleri için önlerinde az süre kaldı.
Bu nedenle…
Mart’ın da, istifası gündemde!
Siyasi partilerin hem yerel hem genel merkez yönetim kademeleri hem de önde gelen kanaat önderleri çevreleri, milletvekili adaylığı yolunda güç ve intiba için önem taşıyorlar.

HİZMET GÜZEL, KENTLE İLETİŞİMİ KOPUK…

AK Parti’nin il kongresi yapılırken…
Otopark ihtiyacı vardı.
Atatürk Spor Salonu’nun çevresine park edilen taşıtlar, dikkatimizi çekti.
Reşat Oyal Kültürparkı’nın otoparklarından çok, sokaklara park etme alışkınlığı vardı.
Az ötesi sayılabilecek mesafeyle…
Osmangazi Belediyesi’nin haftanın belirli bir gününde pazaryeri olarak kullanılan, diğer günlerde katlı otopark hizmetinin verildiği Çarşamba Park duruyordu.
Hizmet güzel!
Burayı tercih ettik.
Tenhaydı.
Günlüğü, 5 TL. 
Kongre trafiği için…
İhtiyaca cevap verebiliyor.
Hem otoparkın ana girişi hem de çevresel yönlendirme için  eksiklikler bulunduğunu, bu sütunlar aracılığıyla belediyeye duyurmuş olalım.
Totemli levhayı takip ederseniz, giriş yapılamıyor. Fark edilebilir olmayan ana girişte, oto yıkama ticaretine ait büyük levha görülüyor. Asansörlerden biri de arızalı ve emniyet telefonu da koparılmış. 
Hizmet doğru ve güzel..

BU, NASIL İŞ YAHU?..

Kar yağınca…
Bursa’nın ulaşımı, olumsuz etkilendi.
Trafiğe çıkmayanlar ve tatil edilen okul servislerinin yapılmayışı, haliyle olumlu etki yarattı.
Kronik sorun duruyor.
Ana ve yakın çevre yollarını kullanmayan ağır ve hafif yük ve eşya taşıtları, kentin içerisini kullanmaya ısrar ettikçe, soruna düzelme aksıyor.

Yasaklı saatlerde bile, artık yollarda oluyorlar.
Kavşaklarda denetim için…
Devlet büyüklerinin geçmesi mi gerekiyor?
Denetim zor gözüküyorsa…
Bari…
Servis, taksi ve dolmuş taşıtlarının ana duraklarına gidilsin, özellikle zorunlu kış lastiğinin kullanılıp kullanılmadığı denetlesin.
Kar yağışı, Cumhuriyet Caddesi’ni de olumsuz etkiledi, ancak taksilerin izin dışı duraklama ve gezinti yapmaları, son bulmuyor.