Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mitinglerin vazgeçilmezi ‘Gökdere’
15 Ocak 2016 Cuma, 08:07
Genel, yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, çakışmayla 2019’da yapılmasını gerektiren bir süre neden oldu, ancak…
Yeniden oluşan ‘yeni anayasa’ gündemi, referandum için bu yıl sandık başına gidilmesini gündeme getiriyor.
Siyasi partilere, meydanlar gözüktü.
Bursa’da, miting nedeniyle günlük hayatın olumsuz etkilenmesine karşı, Merinos Parkı ortaya atılmış, alternatif ‘miting alanı’ ilan edilmişti.
İlk olarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun toplu açılış töreni yapıldı. 
Geçen yıl, çifte genel seçim vardı.
7 Haziran’ın süreciyle Merinos Parkı’nda, HDP vardı. 1 Kasım’ın süreciyle Saadet Partisi jest yapmış, gün çakışması nedeniyle Gökdere Meydanı’nı CHP’ye bırakarak, Merinos Parkı’nı tercih etmişti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan bir toplu açılış töreni, Atatürk Caddesi üzerinde yapılmıştı.
Gökdere Meydanı, vazgeçilmez!
Bursa’da miting, yürüyüş ve afiş alanlarının nereleri olacağına ilişkin olarak, Valilik tarafından 2016 yılı için ‘değişiklik yapmama’ kararı alındı.
Gökdere Bulvarı, Merinos Parkı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Ertuğrulgazi Meydanı, ‘miting alanları’ olarak devam ettiriliyor.
Kente kendisini gösterebilen mitinglerin yapılabildiği Gökdere Meydanı, ‘anayasa referandumu’ süreci için de birincil tercih görülüyor.

Aydın’dan Bakan’a sorular


Farklı pazarlama ve ifade yöntemleri kullanılanılarak, telefon aracılığıyla gündeme gelen dolandırıcılık iddiaları, TBMM’ye taşındı.
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, toplum güvenliği sorunu gerekçesiyle İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.
Devlet adamlığı görevleriyle bilinen Hikmet Çetin’in bile, mağdur olduğunu söylüyor.

Bursa’da ‘Trabzon’ buluşması


Trabzon Dernekler Federasyonu, 18-21 Şubat tarihleri arasında Bursa’da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, ‘Trabzon Tanıtım Günleri’ düzenleyecek.
Karadeniz’in bu kentinden protokol katılımın da olacağı organizasyon, Bursa’daki hemşerileri ve bölge illerini de bir araya getirmiş olacak.

Büyükşehir’in emekçi derneğinde, güçlenmek için ‘kongre’ süreci


Büyükşehir Belediyesi Kaza ve Yardımlaşma Derneği, görev sırasında yaşanan olumsuzluklara karşılık, sosyal ve hukuki çalışmalar yürütüyor.
Güçlenmek isteyen dernek, 22 Ocak’ta da kongre yapacak. Başkan İsmail Bursalı’nın, göreve devam etmek için yeniden aday olacağını duyduk.