Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mudanya’ya ‘yakışmayan’ fotoğraf!
04 Mayıs 2016 Çarşamba, 07:30
Mudanya…
Akdeniz’ın bir başka ülkesinde bulunsaydı, çok daha farklı olur ve günümüze kadar yapılan hatalar da yaşanmazdı.
Denize, doğal ve kültürel varlıklara sahip, tarihte özel yere sahip Mudanya, olması gereken durum ve konuma ulaşamadı.
Apo’nun yargı süreci ve iskele tecritiyle huzur kaçarken, yük gemilerinin yanaşması ve oluşan ortam, hedeflenen cazibe ve turizm hedefleriyle örtüşmüyor. 
Olabildiğiyle…
CHP’nin yönetimindeki Mudanya Belediyesi ve AK Parti’nin yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, bir şeyleri yapabilmeyi ortaya koyuyor.
Bir fotoğraf…
İskeleye yanaşmış, ilçeye gölge gibi çöken bir büyük nakliye gemisi…Taşıma konusu madenin yığınları bulunuyor.
Mudanya, hem deniz yoluyla hem de ihracatta açılan bir kapı, ancak yolcu ve nakliye amaçlı yeni iskele projeleri çoktan yapılmalıydı.
Maalesef…İstanbul’un arka bahçesi yapılmak istenen Bursa’nın kaybetmek istemeyeceği Mudanya, boşa geçen ve kontrol dışı yılların olumsuzluklarını yaşıyor.
Gidişat…
Zaman gösterecek.
Açıkçası…
Endişe arttı.

Çalıştay trafiğe çözüm mü?

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle ‘Bursa’da Trafik ve Çözümler’ konulu çalıştayı bugün düzenleniyor.
Öncelikle gerekli olan…
Yetkili kamusal kurumların, denetim ve yaptırımları uygulamaları gerekiyor. Böyle yaparlarken, özellikle koordineli, ortak ekip anlayışı da şart. 

Altepe’den ‘bilimsel’ duyuru

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugün basın toplantısıyla 6-8 Mayıs’taki 5. Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği’nin programını duyuracak.
Dünyanın sayılı ve örnek bilim buluşmaları arasında yerini alan şenlik, Merinos Parkı’nda, her yaş ve üniversite katılımlarıyla yapılacak.

‘Asker’ uğurlamasında Başkan’dan hatıra selfie

Mustakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatani görevlerine uğurladıkları gençlerle kışla öncesi hatıra selfie’si çekti.