Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Nilüfer’den Gölyazı’ya ‘turistik tren’
01 Haziran 2016 Çarşamba, 07:27
Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinden Gölyazı’da, Nilüfer Belediyesi’nce turistik tren ve tekne turları başlatılacak.
Yarımadaya ulaşımı sağlayan ana yolun girişinden itibaren ve dolaşmak üzere, lastik tekerlekli  mini trenle gezinti yapılabileçek.Gölyazı’nın tarihi mimari dokusunu ve Uluabat Gölü’nün eşsiz manzarası, 1 kilometre giriş yolu ve yarım adanın 1.2  kilometrelik etraf turuyla keyifle izlenebilecek.
Ayrıca…
Uluabat Gölü’nde, tekne gezileri olacak.
Gölyazı’nın canlılığı ve turizme açılımı için çalışmalarda bulunan ve farklı etkinlikler düzenleyen Nilüfer Belediyesi, Uluabat Gölü’nü de unutmadı.
Göl gezintisi için…
Yüzer iskele ve tekne alımları yapılırken, bir başka doğal güzelliğin gezintileri ve seyrine çıkabilmek de mümkün olacak.
Tren gezintisi için…
Büyükşehir Beleiyesi’ne bağlı Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin yoldaki çalışmalarını bitirmesi bekleniyor.
Tekne gezintisi için…
Bu aya, tarih veriliyor.

Altepe’ye Tayan’dan çağrı

Eski parlamenter Turhan Tayan, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni nikah sarayı için yap-işlet-devret yöntemine karşı çıkıyor.
DYP’li dönemde yarışma projesiyle yapılan tesisin geçmişte yıkılmasının yanlışlığını belirtirken, “Büyük projeleri parasıyla yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni nikah sarayı projesini, özel sektöre işletme hakkıyla vermeyip, kendisi yapmalıdır.” diyor.

Nilüfer’de CHP’lilerden ‘ses’ çıkıyor

CHP’nin yönetimindeki Nilüfer’de, yerel iktidarın sesini, yıllardan beri ancak Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le duyuyoruz.
Dünkü bidirimle…
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal’ın, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğini duyunca, haliyle şaşırdık.

Büyüşehir’de ‘ulaşım’ dairesi, yeni atamayla Kor’a emanet

Büyükşehir Belediyesi’nde, ‘Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ görevine, inşaat mühendisi Necmettin Kor atandı.

Kapatılan ve kadrosu devralınan İl Özel İdaresi’nde, yol işleri yöneticiliği yapmıştı.